Hlavní navigace

Význam ř.47 v přiznání DPH

• (neregistrovaný) 90.176.143.---

6. 9. 2011 14:44

pOKUD JSEM SI PROČETLA DISKUZE,ŘÁDEK 47 je jen informační,
    nic neovlivnuje,je to tak,že je to údaj o např.nákupu nového auta,že je v majetku firmy,je to jen pro informaci FÚ?NĚJAK HO NECHÁPU,proč se to tam má uvádět.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2011 14:49

v.e.n.d.y.

Re: význam ř.47 v přiznání DPH
      Proto, aby dámy na FU věděly, co jste nakoupila za majetek a v případě, že ukončíte podnikatelskou činnost, budou Vás honit,aby jste část odpočtu DPH na majetek vrátila....

• 6. 9. 2011 14:55

studentka (neregistrovaný) 90.176.143.---

a je případné neuvedení nějak postihováno?kdyř je to jen evidenční?nebo se musí podávat dodatečné,případně do konce roku uvést?

• 6. 9. 2011 19:57

anonymec (neregistrovaný) 85.193.28.---

Mám tento případ, zapomenutí uvést na ř. 47pořízení hmotníého majetku. Informovala jsem se na FU a bylo mi řečeno, udělat dodatečné přiznání. Akorát nevím, ato jsem se neptala, jestli se to týká i majetku hmotného koupeného jako starší. Jestli někdo ví a poradí budu ráda. Takže jestli na ř. 47 uvádět koupi i staršího hmotného majetku.
      Děkuji

• 6. 9. 2011 20:10

v.e.n.d.y.

Samozřejmě ano, pokud to bude majetek, který zařadíte a budete odepisovat, je jedno, jestli je nový nebo již použitý. Důležité je, že si z něj uplatníte nějaké DPH. Nákupy třeba od neplátců DPH sem nepatří. A uvádí se do ř.47 v okamžiku zařazení do používání, ne při pořízení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).