Hlavní navigace

Nemovitosti - nepeněžní vklad do s.r.o.

  • (neregistrovaný) 88.103.21.---

    6. 9. 2011 19:30

    Dobrý den,

    moc prosím o radu.

    Firma - s.r.o. navýšila základní kapitál druhé firmy s.r.o. jíž je 100% vlastníkem nepeněžním vkladem - nemovitostmi, které měla v obchodním majetku.

    Nemovitosti byly oceněny na vyšší hodnotu, než za kterou je měla fima evidované.

    Dle § 30 odst. 10 písm. b) zákona o daň. z příjmu by druhá firma měla pokračovat v odpisování započatém původním vlastníkem.

    Jak je to s odpisy v případě rozdílné hodnoty nemovitosti, a jak to bude v případě, že druhá firma, do které byly nemovitosti převedeny, nemovitost prodá? Půjde zůstatková cena dle původního vlastníka do daňových nákladů a zbývající částka bude nedaňovým nákladem?

    Moc prosím o radu zkušenějších, zda jsem tuto problematiku pochopila dobře a o případnou opravu výše uvedeného.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2011 20:31

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.37.---

      Re: nemovitosti - nepeněžní vklad do s.r
      >Dobrý den,
      >
      >moc prosím o radu.
      >
      >Firma - s.r.o. navýšila základní kapitál druhé firmy
      >s.r.o. jíž je 100% vlastníkem nepeněžním vkladem -
      >nemovitostmi, které měla v obchodním majetku.
      >
      >Nemovitosti byly oceněny na vyšší hodnotu, než za
      >kterou je měla fima evidované.
      >
      >Dle § 30 odst. 10 písm. b) zákona o daň. z příjmu by
      >druhá firma měla pokračovat v odpisování započatém
      >původním vlastníkem.
      Ano, pokračuje v "daňovém" odpisování .
      >Jak je to s odpisy v případě rozdílné hodnoty
      >nemovitosti.
      Učetní odpis vychází z ceny odhadní.
      Vzniká oceňovací rozdíl.
      VIz ČÚS 019
      a jak to bude v případě, že druhá firma, do které
      >byly nemovitosti převedeny, nemovitost prodá? Půjde
      >zůstatková cena dle původního vlastníka do daňových
      >nákladů a zbývající částka bude nedaňovým nákladem?
      >
      >Moc prosím o radu zkušenějších, zda jsem tuto
      >problematiku pochopila dobře a o případnou opravu výše
      >uvedeného.
      >Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).