Hlavní navigace

DPH-místo plnění

  • (neregistrovaný) 83.208.183.---

    6. 9. 2011 21:40

    S.R.O. organizuje kulturní,vzdělávací a sportovní akce pro jiné firmy (osoby povinné k dani)Akce probíhají převážně v tuzemsku a na Slovensku.Součástí této činnosti je
    zajištění ubytování, stravování,dopravy, pronájem prostorů a pod.
    Z toho to důvodu se zaregistrovala k DPH i na Slovensku.
    Do 31.3.2011 DPH odvádělo dle § 10 - místo plnění ´= místo konání akce. Od 1.4.2011 nevím jestli se tato činnost ještě spadá pod § 10 a nebo pod § 9. Je tato činnost spojená se vstupem na tuto akci a s činností přímo se vstupem související?
    Nebo lze tuto činnost vyúčtovat odběratelům ve zvláštním režimu pro cestovní služby?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2011 9:01

      jana h (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Re: DPH-místo plnění
      osobně se domnívám, že vše lze fakturovat jako jednu službu dohromady a to v případě, že akce je organizována cíleně pro konkrétní vybranné firmy - dle § 9 odst 1, tedy reverse charge

      a v případě, že má volný vstup kdokoliv tak jde o § 10b a)

      S.R.O. organizuje kulturní,vzdělávací a sportovní
      >akce pro jiné firmy (osoby povinné k dani)Akce probíhají
      >převážně v tuzemsku a na Slovensku.Součástí této
      >činnosti je
      >zajištění ubytování, stravování,dopravy, pronájem
      >prostorů a pod.
      >Z toho to důvodu se zaregistrovala k DPH i na
      >Slovensku.
      >Do 31.3.2011 DPH odvádělo dle § 10 - místo plnění ´=
      >místo konání akce. Od 1.4.2011 nevím jestli se tato
      >činnost ještě spadá pod § 10 a nebo pod § 9. Je tato
      >činnost spojená se vstupem na tuto akci a s činností přímo
      >se vstupem související?
      >Nebo lze tuto činnost vyúčtovat odběratelům ve
      >zvláštním režimu pro cestovní služby?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).