Hlavní navigace

Prodej RD - platba daně z příjmu???

  • (neregistrovaný) 89.235.44.---

    6. 9. 2011 23:59

    Prodávám nemovitost,kterou jsem společně se syny zdědila po manželovi(jednalo se o SJM). Daň z převodu nem. zaplatíme my jako prodávající 3%,do tří měsíců od zavkladování novým majitelem. Znalecký posudek také platíme my jako prodávají. Jak to bude s daní z příjmů? Bude se platit??
    Synové v domě nebydlí,jen já - zatím. Moc děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2011 7:32

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Prodej RD - platba daně z příjmu???
      Záleží také na tom, jak dlouho jste nemovitost (manžel) vlastnili. Pokud déle, než 5 let, tak daň z příjmu neplatíte.

    • 7. 9. 2011 8:23

      pl (neregistrovaný) 89.235.44.---

      Re: Prodej RD - platba daně z příjmu???
      Nemovitost jsme s manželem společně postavili v 80.letech na jeho pozemku,tudíž nemovitost máme společně se syny,pozemky zdědili pouze synové. Nemovitost se prodává samozřejmě i s pozemky tzn.i se zahradou.

    • 7. 9. 2011 8:39

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Prodej RD - platba daně z příjmu???
      Daň z příjmu platit nebudete. I synové jsou osvobozeni dle §4 písm. b. . Zákon pro ujištění najdete zde
      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).