Hlavní navigace

Technické zhodnocení

  • (neregistrovaný) 84.19.76.---

    7. 9. 2011 9:45

    Dobrý den, prosím mám fakturu na Update (73.000,-Kč) k SW, který už je odepsaný. Lze udělat TZ tohoto SW? Účtuji poprvé a nevím si s tím rady. K update je ještě tzv. servisní smlouva za 19.000,-Kč a nevím jestli také přičíst k pořizovací ceně? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2011 9:58

      anitram (neregistrovaný) 80.188.34.---

      Re: Technické zhodnocení
      Dala bych k původní kartě jako zhodnocení, pokud se ta servisní smlouva bude opakovat každý rok, dala bych na 518.

    • 7. 9. 2011 10:23

      js (neregistrovaný) 84.19.76.---

      Re: Technické zhodnocení
      Děkuji za odpověď, servisní smlouva je zaplacena pouze teď - opakovat se nebude, takže ji dám jako součást TZ. TZ budu odepisovat 36 měsíců počínaje dalším měsícem po zařazení.
      Ještě je na faktuře školení a to dám na 518.

    • 7. 9. 2011 10:34

      Crt (neregistrovaný) 80.188.167.---

      Re: Technické zhodnocení
      (6) Technické zhodnocení zvyšuje vstupní cenu nehmotného majetku; přitom za technické zhodnocení se považují výdaje na ukončené rozšíření vybavenosti nebo použitelnosti nehmotného majetku anebo zásahy, které mají za následek změnu účelu nehmotného majetku, pokud po ukončení u jednotlivého nehmotného majetku převýší částku 40 000 Kč. Za technické zhodnocení se považují i uvedené výdaje nepřesahující stanovenou částku, pokud je poplatník na základě svého rozhodnutí neuplatní jako výdaj (náklad) podle § 24. Poplatník pokračuje v odpisování nehmotného majetku ze zvýšené vstupní ceny snížené o již uplatněné odpisy od měsíce následujícího po měsíci, v němž bylo technické zhodnocení ukončeno, a to rovnoměrně bez přerušení po zbývající dobu odpisování stanovenou v odstavci 4, nejméně však

      a) audiovizuální díla po dobu 9 měsíců,
      b) software a nehmotné výsledky výzkumu a vývoje po dobu 18 měsíců,
      c) nehmotný majetek, je-li právo užívání sjednáno na dobu určitou, do konce doby sjednané smlouvou,
      d) ostatní nehmotný majetek po dobu 36 měsíců.

      Takže doba odepisování pro vás - 18 měsíců

    • 7. 9. 2011 11:13

      js (neregistrovaný) 84.19.76.---

      Re: Technické zhodnocení
      Děkuji za pomoc - budu tedy toto TZ v celkové výši 92.000,- Kč odepisovat 18 měsíců-rovnoměrně.
      Dále pak máme pořízený nový SW za celkovou cenu 111.670,- Kč a ten budu odepisovat 36 měsíců - rovnoměrně.
      Moc děkuji všem děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).