Hlavní navigace

SW+HW na jedné faktuře

• 85.158.138.---

8. 9. 2011 8:30

Dobrý den, prosím o radu, mám na faktuře:
    SW - zálohování, SW - OEM Win a pak - pevný disk, paměť, server, řadiče. Pevné disky jsou 4. Je to jeden nový server nebo se pletu? A mohu to zařadit vše na 042 nebo mám dát program na zálohování zvlášť? Raději bych to tedy dala celkem na 042.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2011 8:40

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

Re: SW+HW na jedné faktuře
      SW zálohování - nebyly to spíš poskytnuté služby? Dodavatel firmě zazálohoval data?
      Nemusí se hned jednat o server, sama mám např. ve svém PC dva zcela oddělené disky.
      Server může znamenat PC, ale také PC program.
      O jaké částky se jedná? A jakou máte směrnici na rozdělení hmotného majetku odepisovaného a drobného hmotného majetku, o kterém se při pořízení účtuje rovnou do nákladů?

• 8. 9. 2011 9:03

Maxx (neregistrovaný) 89.103.68.---

Co se zeptat toho, kdo to objednal?
      Daňařka říkala, že programy, bez kterých nemůže hardware fungovat, patří do ceny počítače.

• 8. 9. 2011 9:18

JirkaZ (neregistrovaný) 195.22.34.---

Takové programy bud nejsou ( s vyjímkou BIOSu, který se s amostatně neprodává), nebo to jsou všechny. Záleží na tom, co to znamená "fungovat".

Obecně : OEM verze patří k počítači. SW s plnou licencí je vhodnější účtovat samostatně (lze použít i mimo daný PC) - s ohledem na poř.cenu.

• 8. 9. 2011 9:34

cogina

Tak mám tam software na zálohování dat - tady si nejsem jistá.
      Dále OEM, server, paměti, řadiče. To je jasná 042. Teď jsem to konzultovala s naším IT. Tak se přikláním k tomu, že i ten zálohovací software dám jako nezbytnou součást servru a vše na 042.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).