Hlavní navigace

Vrácení DPH při zrušení registrace k DPH

  • (neregistrovaný) 90.180.211.---

    8. 9. 2011 11:17

    Podnikatel se odhlásil od DPH. V roce 2009 si uplatnil DPH za koupi osobního automobilu. Kupoval hotově. (274487,40+DPH 52152,60). Automobil mu ale odcizili. Pachatel neznámý. I přesto je povinen vrátit DPH? V jaké výši? Díky za odpověď. Anka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2011 21:21

      deb (neregistrovaný) 78.24.10.---

      Re: Vrácení DPH při zrušení registrace k
      Řekla bych, že když není auto již v obchodním majetku, tak se nedodaňuje.

    • 9. 9. 2011 9:45

      Anka2 (neregistrovaný) 90.180.211.---

      Re: Vrácení DPH při zrušení registrace k
      Tak si představte, že dodaňuje ! Stát nenese žádnou vinu na tom, že bylo auto odcizeno. POdnikatel musí DPH vrátit. Taky mi to připadá postavené na hlavu.

    • 9. 9. 2011 10:21

      Anka2 (neregistrovaný) 90.180.211.---

      Re: Vrácení DPH-Prosím - právní pomoc !!
      Vše jsem si teď ověřovala u daňového poradce. Tvrdí, že vracet DPH - NE ! Souhlasí s Vámi. Tak komu věřit? FU? NEbo daň.poradci? Zákon o DPH, § 79 odst. 4 jasně říká: Při zrušení registrace je plátce povinen snížit uplatněný nárok na odpočet daně u majetku, který je ke dni zrušení registrace jeho obchodním majetkem a u kterého uplatnil nárok na odpočet daně nebo jeho část. Dnem zrušení registrace se rozumí den účinnosti rozhodnutí o zrušení registrace..... TAk co teď? Mám poslat klienta, ať si tuto záležitost vyřídí sám?

    • 9. 9. 2011 10:29

      Maxx (neregistrovaný) 89.103.68.---

      Re: Vrácení DPH-Prosím - právní pomoc !!
      "...u majetku, který je ke dni zrušení registrace jeho obchodním majetkem a u kterého..."

      Nejsem právník ani daňový poradce, ale pokud auto řádně vyřadil z majetku po krádeži, tak ke dni zrušení registrace už nemůže být v obchodním majetku, ne?

    • 9. 9. 2011 11:21

      r (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Vrácení DPH-Prosím - právní pomoc !!
      Ano, Maxx má pravdu, v majetku už nemůže být. Nic se finančákům neodvádí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).