Hlavní navigace

U Stereo přečíslování faktur ze Závazků

 • (neregistrovaný) 212.96.172.---

  8. 9. 2011 23:15

  Dobrý večer,prosím o radu jak nejlépe provést přečíslování faktur vydaných přímo ze Závazků a pohledávek v programu Stereo 2010.
  V Seznamu ZaP mi to po přečíslování dělá paseku Zkoušela jsem to
  i nejprve z z Účetního deníku a potom v závazcích ale taky špatné.
  To hromadné přečíslování jde jen u výdajových dokladů apod.přímo v deníku, ale já to potřebuji mít přečíslované i v závazcích. U F to
  buď zmizí zaúčtování nebo se tam objeví ? a u plateb to samé. Mám dosovské Stereo přes Wind.XP  Děkuji

  Maxík

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 9. 2011 7:59

   Maxík (neregistrovaný) 212.96.172.---

   Re: U Stereo přečíslování faktur ze Záv
   Dobrý den, ještě jednou zdravím,v tom číslování mi jde o to, že mám u pár faktur porušenou číselnou řadu a chci to uvést do pořádku.Když provedu přečíslování a začnu v účetním deníku,tak se mi následně v seznamu ZaP ve sloupci Ú(zaúčtování)objeví ? nebo mi velké písmenko A(což značí zaúčtováno)zmizí to samé ve sloupci P(platby)Zkoušela jsem začít s přečíslováním i v seznamu ZaP a dopadlo to stejně.Nevíte někdo. kdo pracuje s tímto programem jak to nejlépe provést? Koukala jsem i do příruček ,ale tam je jen hromadné přečíslování přímo v deníku a nedá se to použít na F( fakt. přijaté)

   Ještě jednou děkuji zapřípadnou radu.

   Maxík

  • 9. 9. 2011 8:35

   P. (neregistrovaný) 77.48.42.---

   Re: U Stereo přečíslování faktur ze Záv
   Nevím, o kolik faktur jde, tohle je docela zapeklitý případ. Já být vámi, tak zavolám na horkou linku Sterea - využila jsem ji ku svému prospěchu již hodněkrát - a nebo vzít fakturu po faktuře a ručně přepsat číslo fa v závazcích, následně v účetním deníku a zároveň v bance, aby se vám platby správně přiřadily k těm opraveným správným fakturám, protože sama víte, jak je tam důležitý ten "párovací znak". Jinak fakt nevím.

  • 9. 9. 2011 8:44

   Eva M.

   Re: U Stereo přečíslování faktur ze Záv
   Ručně přečíslovat faktury znamená změnit číslo dokladu na ŠESTI místech, resp. v 6 polích - v závazcích doklad a párovací znak, v deníku u předpisu faktury Doklad1 a párovací znak, u úhrady faktury Doklad2 a párovací znak. U menšího množství faktur to jde udělat ručně - a pak bezpodmínečně spustit komplexní údržbu dat. Pro větší množství měl kdysi šikovnou utilitku StereoManager programátor pan Tintěra, byl to šikovný prográmek za rozumnou cenu a uměl toho mnohem víc než jen přečíslování faktur. Ale pokud vím, pan Tintěra přestal tuto utilitku vyvíjet někdy kolem verze 15 Sterea.

  • 9. 9. 2011 12:29

   Maxík (neregistrovaný) 212.96.172.---

   Re: U Stereo přečíslování faktur ze Záv
   Děkuji všem za rady, zkusím to na hotline Sterea.Přeji všem pěkný víkend.

   Maxík

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).