Hlavní navigace

Zpětně zaslaný lístek na peníze

• (neregistrovaný) 188.175.12.---

10. 9. 2011 14:36

Dobrý den byl jsem v době od 7.7.2011 do 8.8.2011 hospitalizován a nemocenská mi trvá dodnes.Vyplacení nemocenské mi stále nepřišlo tak jsem zjišťoval kde je problém a zaměstnavatel mi oznámil že mi chybí lístek na peníze za konec sedmého měsíce což byla doba hospitalizace a já nebyl schopen tento lístek poslat.Byl jsem v domnění že jej pošle nemocnice automaticky.Jinak za další měsíce odevzdané mám.Vydá mi tento lístek nemocnice zpětně a bude mi nemocenská uznána i za pozdní doručení?Nebo jaká je lhůta pro odevzdání lístku?Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2011 13:36

vlalet (neregistrovaný) 193.86.243.---

Re: zpětně zaslaný lístek na peníze
      pokud jste měl lístek na peníze k 31.8., zaměstnavatel vám měl zaplatit náhradu mzdy za 21 kal. dní, další platí OSSZ. (první tři pracovní dny neplacené)

• 12. 9. 2011 14:58

janař (neregistrovaný) 193.179.147.---

Re: zpětně zaslaný lístek na peníze
      pokud jste byl hospitalizovan od 7.7. - tak do 27.7. vás platil zaměstnavatel, od 28.7. pak OSSZ. Lístek na peníze Vám měla vystavit nemocnice, ale přednostně se měl Váš zaměstnavatel zajímat, jaktože jste mu ho neodevzdal. Nemocnice sami od sebe se moc nestarají, musíte se sám zajímat a přes Vaší rodinu zaslat poukaz na peníze zaměstnavateli.
      Zrovna nedávno se mi stal případ, kdy jsem měla zaměstnance na těžké operaci a nemohl podepsat poukaz na peníze a žádost o dávku. Volala jsem na OSSZ zda to nevadí, když je dotyčný na Jipce a není schopen papíry podepsat - a paní mi řekla, že si to mam nejak vyřešit, že pokud to podepsané nebude, tak dotyčný dávky nedostane... Opravdu lidský přístup... Takže dávky nedostal a čekalo se až bude schopný podpisu :(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).