Hlavní navigace

Účtování faktury od CCS

• (neregistrovaný) 93.90.161.---

12. 9. 2011 9:48

CCS Česká společnost pro platební karty vystaví fakturu - daňový doklad, kde je mimo částky za nákupy v tuzemsku ještě uvedeno – cituji: „současně inkasujeme úhradu za nákupy uskutečněné u smluvních partnerů CCS prostřednictvím karet UTA/CCS (daňový doklad jste oprávněni žádat od prodejce)“ a že se jedná o nákupy v zahraničí v sítu UTA. Inkasována je celková částka v Kč, ale na přiloženém vyčíslení je pro nákupy v zahraničí v sítu UTA částka v EUR vč. přepočítacího kurzu. Ještě poznamenávám, že následně po obdržení faktury od CCS přijde ještě faktura od UTA v EUR, která odpovídá rozpisu a celkové inkasované částce v Kč na faktuře od CCS. Může mi prosím někdo poradit, zda faktury od UTA účtujete zvlášť a potom uhrazujete z inkasované částky, kterou si inkasuje CCS. To znamená, že se pořídí jedna faktura bez nákupu v zahraničí v síti UTA, kde bude jako dodavatel CCS a druhá faktura na nákupy v zahraničí v síti UTA, kde bude dodavatel UTA. Anebo účtujete všechno jako jednu fakturu od CCS? Děkuji předem za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2011 10:51

I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

Re: Účtování faktury od CCS
      Já mám případy, kdy kartou CCS platí např. mýtné. Pak si proúčtuji fakturu od CCS a částku za mýtné si dám na pohledávku za zaměstnancem 335 (protože tu kartu drží zaměstnanec). Když mi dodá doklad za mýtné, proúčtuji samostatně mýtné a uhradím si ho proti té 335. Je to tedy totéž co máte Vy, jen se u Vás platilo kartou CCS něco jiného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).