Re: Roční odměna do průměru pro náhrady
O žádné písemné dohodě nemůže být řeč.
Odměna se rozpočítá na čtvrtletí podle toho, za jaké období se vyplácí. Když je to pololetní odměna vydělí se dvěma a jde do dvou čtvrtletí, když je to odměna roční, vydělí se čtyřmi ajde do čtyř čtvrtletí.
Jestliže je zaměstnanci v rozhodném období zúčtována k výplatě mzda nebo plat nebo jejich část, která je poskytována za delší období než je kalendářní čtvrtletí, určí se pro účely zjištění průměrného výdělku její poměrná část připadající na kalendářní čtvrtletí; zbývající část (části) této mzdy nebo platu se zahrne do hrubé mzdy nebo platu při zjištění průměrného výdělku v dalším období (dalších obdobích). Počet dalších období se určí podle celkové doby, za kterou se mzda nebo plat poskytuje. Do hrubé mzdy nebo platu se pro účely zjištění průměrného výdělku zahrne v rozhodném období poměrná část mzdy nebo platu podle věty první odpovídající odpracované době.
Re: Roční odměna do průměru pro náhrady
A pokud by byla odměna vyplacena formou dohody o provedení práce, tak by to bylo řešení nebo se na to vztahuje ustanovení § 362 a do průměrného výdělku by se to počítalo stejně?
Zaměstnavatel to nechce počítat vůbec, rozdělit to na 4x nic nevyřeší.
Děkuji, Martina
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
12. 9. 2011 19:31
Dobrý den,
zaměstnanec ke své pravidelné výplatě dostává tak dvakrát do roka odměnu z prodeje zboží, jedná se o částky okolo 120000,-. Tím se hodně zvedne pro další období průměr pro náhrady a když si vezme dovolenou, tak je z toho třeba dvakrát vyšší mzda. Lze si se zaměstnancem písemně dohodnout, že se tyto vysoké odměny do průměru nebudou započítávat nebo to je protizákonné?
Děkuji, Martina