Hlavní navigace

Příplatek SO+NE brigádníci????

• (neregistrovaný) 90.180.220.---

12. 9. 2011 20:31

Dobrý den, prosím Vás příplatek za soboty a neděle ve výši min.10% se týká i brigádníků pracujících na dohodu o provedení práce a důchodkyně která procuje na základě dohody o pracovní činnosti již několik let a vypomáhá hlavně o víkendu??
    Moc děkuji za odpověď nějak jsem to nepochopila, asi 
    V diskuzích nacházím rozdílné názory, tak prosím, prosím o radu Markéta

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2011 21:46

RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

Re: Příplatek SO+NE brigádníci????
      Pokud to není v dohodě sjednáno,pak ze zákona nárok na tyto příplatky není.

• 12. 9. 2011 21:52

Market1 (neregistrovaný) 90.180.220.---

Dobrý večer moc děkuji, ale teď jsem našla článek ve kterém je uvedeno, že se to týká uplně všech zaměstnaců, ale o pracovní smlouvě, či dohodě není uvedeno nic. Měli jsme kontrolu z úřadu práce a Ti tvdí že dle §118 ZP to musíme proplácet všem, tak nevím a pročítala jsem i diskuze tady a každý říká něco jiného. Už nevím co s tím, 10% není zas tak moc, ale na druhou stranu......

• 12. 9. 2011 22:14

RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

Nechci vám brát iluze o vědomostech referentů na ÚP, ale řekla bych, že ÚP vůbec nepřísluší kontrolovat příplatky za práci. Kontrola dodržování ZP je věcí Inspektorátu práce, nikoli ÚP, kde bohužel referenti občas nevědí ani to, co by vědět měli, natož něco, co se netýká jejich práce. §118 ZP se týká příplatků ke mzdě,
      při DPP a DPČ vyplácíte nikoli mzdu, ale odměnu.
      Přečtěte si §77 ZP.

• 12. 9. 2011 22:22

Markéta1 (neregistrovaný) 90.180.220.---

Super, moc děkuji přesně takovou odpověď jsem chtěla, takže normálním zaměstnacům příplatky proplatím, a těm co jsou na dohodu nikoli. Moc jste mi pomohla. Děkuji moc a přeji dobroou noc Markéta

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).