Hlavní navigace

Teambuilding

 • (neregistrovaný) 213.220.219.---

  13. 9. 2011 21:06

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, zda je možné účtovat daňově výdaje na teambuilding, případně na jaké účty? Jedná se pronájem chalupy v ČR, stravu, cestu... Akce se zúčastní pouze vedení společnosti.

  Děkuji za radu!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 9. 2011 22:08

   alen1 (neregistrovaný) 46.135.116.---

   Re: teambuilding
   existuje rozsudek NSS (nemůžu teď najít číslo), který posuzuje možnost uznat team-building jako pracovní cestu. Podotýkám, že to byl spor o výplatu pojistného plnění za pracovní úraz .
   Vyjímám:
   Každý konkrétní případ pak bude muset být posuzován jednotlivě, s ohledem na hledisko vlastní faktické, obsahové náplně pobytu, tzn. bez ohledu na to, jak bude oficiálně deklarována. V případě, že by bylo prokázáno, že smyslem a účelem plánovaných aktivit „výjezdního zasedání“ bylo prohloubení vzájemných interpersonálních vazeb zaměstnanců, jejich schopnosti vzájemné kooperace a schopnosti spolupráce s ostatními zaměstnanci, mohlo by se, dle názoru Nejvyššího soudu, jednat o účast na školení k prohloubení kvalifikace, kterou je zaměstnavatel zaměstnanci oprávněn uložit, a tedy o činnost v přímé souvislosti s plněním pracovních úkolů. V takovém případě by pak zranění, které zaměstnanec v rámci team-buildingu utrpěl, bylo považováno za pracovní úraz, v jehož důsledku je poté zaměstnanec po zaměstnavateli oprávněn požadovat náhradu za ztrátu na výdělku, úhradu účelně vynaložených nákladů na léčení, věcnou škodu a náhradu za bolest a případně ztížení společenského uplatnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).