Hlavní navigace

Nemoc z povolání - převod na jinou práci

  • (neregistrovaný) 62.245.81.---

    13. 9. 2011 21:31

    Dobrý den, zaměstnankyni byla uznána nemoc z povolání. Z tohoto důvodu byla převedena na jinou práci na kratší úvazek (delší úvazek se na tuto práci neuzavírá) a je i méně placená než původní.
    Pojišťovna spočítala náhradu za ztrátu výdělku při převodu na jinou práci, kterou snížila o částku připadající na rozdíl mezi původním a současným úvazkem. A odkázala ji na zaměstnavatele, aby jí doplatil rozdíl.
    Má pojišťovna pravdu? Dle § 371 ZP má náhrada činit rozdíl mezi průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem po zjištění nemoci z povolání. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 9. 2011 21:49

      Zdenek5 (neregistrovaný) 89.176.3.---

      Re: Nemoc z povolání - převod na jinou p
      Toto je poměrně složitá situace kterou na vlastní kůži neznám, ale najeďte si na stránky NS ČR,zadejte - nemoci z povolání - a pročítejte rozsudky a zvláště zdůvodnění - tam máte odpověď kvalifikovanou. Jinak doporučuji JUDr.Mikyska Martin, je to specialista na tyto problémy. Zdeněk

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).