Hlavní navigace

OT: proč je tolik dotazů na příbuzné

• (neregistrovaný) 46.135.100.---

14. 9. 2011 10:09

Jen mimo diskuzi.
    Proč se najednou "vyrojily" dotazy, kdo koho, za jakých podmínek zaměstnává, zejména v rámci manželekl, dcer apod.
    To opravdu jsme národ závistivců?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2011 10:18

xy5

Re: OT: proč je tolik dotazů na příbuzné
      nemyslím si, že se jedná o závist
      ale jedná se o to, že když už je někdo u koryta, tak si chce z toho koryta zabezpečit i svou rodinu (např. dnes dotaz na starostu a účetní nebo poslanci a jejich poradci a to je dnes a denně, co se provalí z různým ministerstev a je toho asi víc, co se na veřejnost neprovalí)

• 14. 9. 2011 10:28

alen1 (neregistrovaný) 46.135.100.---

To chápu, ale pokud poukazuji na majitele soukromé firmy, že jeho manželka, příbuzná apod., pak je to jeho věc a nic mi do toho není.
      Rizika nese on jako majitel.
      Mj. někdy i manželka starosty může být vynikající účetní.

• 14. 9. 2011 10:37

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Já si myslím, že v případě dotazu na účetní manželku starosty nejde o závist, dotaz se týkal toho, zda nejde o střet zájmů.
      Co se týče zaměstnávání rodinných příslušníků - nemyslím si, že by šlo vždy o závist. Spíš jde o to, že jako zaměstnanci musíme občas být svědky toho, jak těmto rodinným příslušníkům je tolerována spousta věcí, zatímco nás "zdupou" za každou maličkost. A mnohdy zaměstnanci musí pracovat i za ty rodinné příslušníky, kteří mají platy mnohdy vyšší za minimum práce. A to je možná to, co lidi štve.

• 14. 9. 2011 11:28

v.e.n.d.y.

Souhlasím s Vámi Renato, mám stejnou zkušennost. Manželka majitele zaměstnaná za 45 tis. a nikdy jsme ji nikdo neviděl, protože bydleli v Praze a firma sídlila asi 40 km za ní, přeci nebude někam jezdit. A když jsem potřebovala odnést přiznání na finančák, který měla za rohem, nemohla a já jela do Prahy a zpátky....Není to závist, to určitě ne. Jen obyčejná lidská potřeba spolupracovat a pomoci.

• 14. 9. 2011 12:59

D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

Tak to já mám zkušenost opačnou - strýc má stavební firmu a zaměstnává syna a právě aby předešel nařčením, že tatínkův synáček se má jak v bavlnce, tak naopak je na něj přísnější a ve všem důslednější než k ostatním zaměstnancům...

• 14. 9. 2011 10:39

m. (neregistrovaný) 88.101.146.---

Ovšem, ovšem ve státní správě jsou nějaké předpisy, které se týkají toho,
      že příbuzní nemohou být v přímém vztahu jako nadřízený a podřízený. To měl asi tazatel na mysli, aby něco neporušili.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).