Hlavní navigace

Řádek v DP DPH

  • (neregistrovaný) 213.192.26.---

    14. 9. 2011 12:23

    Dobrý den, do kterého řádku se uvede prodej automobilu osvobozený od DPH podle §62, tj. při nákup nebylo možno uplatnit odpočet, pač prodejce byl neplátce? Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2011 13:00

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Řádek v DP DPH
      pokud prodej bez daně ř. 50, event. ř. 51 bez nároku.
      ovšem nejsem si jistá, když byl prodejce neplátce, zda byste neměli odvést dph 20% nyní při prodeji. domnívám se, že ano.

    • 14. 9. 2011 13:53

      zegg (neregistrovaný) 213.192.26.---

      Re: Řádek v DP DPH
      Našel jsem tady odpověď, že se neodvádí, tak teď nevím... http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=831237
      Kdy se odvádí a kdy se neodvádí?

    • 14. 9. 2011 15:33

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Řádek v DP DPH
      Pokud bylo auto pořízeno v době, kdy zákon nedovoloval nárok na odpočet (a je jedno, od koho jste koupili), tak můžete prodat bez DPH s odvoláním na přechodná ustanovení zák. č. 87/2009 Sb.
      Osvobozené plnění při dodání osobního automobilu, při jehož pořízení neměl plátce nárok na odpočet daně
      Plátce, který při pořízení osobního automobilu do dne 31. 3. 2009 neměl a nemá nárok na odpočet daně podle výše uvedeného přechodného ustanovení novely zákona o DPH, uplatní při dodání tohoto osobního automobilu i po datu 1. 4. 2009 podle bodu 3 přechodných ustanovení osvobození od daně podle § 62 odst. 2 zákona o DPH ve znění platném do dne 31. 3. 2009.

      Po 1.4.2009: pokud prodáváte auto, při jehož pořízení byl nárok na odpočet (a je jedno, zda jste je pořídili od plátce či neplátce), tak prodáváte s daní.

      Pokud jde o opakovaný prodej osobního auta pořízeného (kýmkoliv) před 1.4.2009, tak byste měli prodávat bez daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).