Hlavní navigace

Smlouva na dobu určitou

  • (neregistrovaný) 88.102.150.---

    14. 9. 2011 12:24

    Dobrý den, mám sjednanou prac. smlouvu na dobu určitou. Ve smlouvě je uvedeno: Pracovní poměr se uzavírá na dobu určitou (zástup za mateřskou dovolenou paní Zuzany Pracovní)
    Den mého nástupu 15.2.2010.
    Od 23.3.2011 jsem na nemocenské - nejdřív po operaci ruky a teď nemocenská bez přerušení pokračuje - rizikové těhotenství. Termín porodu je cca 16.3.2012.
    Nevím přesné datum, kdy se má paní Z. Pracovní vrátit z mateřské, mělo by to být prý někdy v listopadu.
    Dotazy
    1) kde si můžu ověřit, konkrétní datum nástupu paní Z. Pracovní (zaměstnavatel není zrovna korektní)
    2) co když paní Z. Pracovní nenastoupí?
    3) co když nenastoupí paní Z. Pracovní ale vezmou místo ní jinou paní, neměla bych mít pak automaticky smlouvu na dobu neurčitou?
    4) co když paní Z. Pracovní nastoupí, jak se vlastně dozvím, že už mi skončila smlouva? Musí mi to nějakým způsobem dát zaměstnavatel vědět?

    Děkuji moc za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 9. 2011 12:32

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: Smlouva na dobu určitou
      Jestliže skončí MD(nebo RD , podle toho jak přesně máte sjednáno) paník, kterou zastupujete, zaměstnavatel vám vystaví zápočtový list. Koho vezmou místo paní Zuzany, je celkem jedno, protože váš PP je sjednán na určitou událost a ukončením této končí. Takže dnem, kdy končí RD paní Zuzany bude končit i váš pracovní poměr. Zaměstnavatelé většinou dávají oznámení, že tím a tím dnem končí pracovní poměr, ale není to jejich povinnost, povinností je vystavit vám potvrzení o zaměstnání.

    • 24. 9. 2011 12:39

      Petku (neregistrovaný) 88.102.150.---

      Re: Smlouva na dobu určitou
      Dobrý den,
      děkuji za odpověď. Já mám ve smlouvě uveden text: Pracovní poměr se uzavírá na dobu určitou (zástup za mateřskou dovolenou paní Zuzany Pracovní)
      V jiné odpovědi mne upozornili na to, že mám ve smlouvě zástup za mateřskou nikoliv rodičovskou, tutíž bych měla mít už pracovní smlouvu na dobu neurčitou.
      Je to opravdu chyba zaměstnavatele, že neuvedl v textu mateřská a rodičovská dovolená? Nebo je to jen slovíčkaření? Děkuji

    • 14. 9. 2011 12:33

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: Smlouva na dobu určitou
      Dle mého názoru je váš PP už dávno na dobu neurčitou, protože mateřská dovolená p.Zuzany skončila po 28 týdnech (rsp. 37). Vy přesto dále pracujete.

    • 14. 9. 2011 12:56

      xy5

      Re: Smlouva na dobu určitou
      je důležité, co máte v PS napsáno
      pokud je tam opravdu napsáno, že máte zástup za MATEŘSKOU dovolenou p. Z. a nic jiného, pak p. Z. tato mateřská dávno skončila a Vy již máte dávno PS na dobu neurčitou. Pokud zam-tel nezná Zák. práce a bude Vám tvrdit, že mateřskou dovolenou myslel i rodič. dovolenou, tak to je jeho problém a jeho chyba, že nezná Zák. práce. Paní Z. si mohla ještě vybírat dovolenou ihned po MD, tak to jste, pokud jste byla jako zástup, měla mít také v PS uvedeno, že je zástup po tuto dobu.
      např. MD, RD § 195 -198 Zp
      čerpání D ihned po MD §217/5 Zp

    • 24. 9. 2011 11:43

      Petku (neregistrovaný) 88.102.150.---

      Re: Smlouva na dobu určitou
      Dobrý den,
      v pracovní smlouvě mám opravdu napsáno zástup za mateřskou dovolenou paní Z.
      Tak to je super zpráva...to jsem si vůbec neuvědomila, že by tam měl být vyloženě napsán text za rodičovskou dovolenou :-)
      Moc děkuji

    • 24. 9. 2011 11:45

      Petku (neregistrovaný) 88.102.150.---

      Re: Smlouva na dobu určitou
      Dobrý den,

      děkuju moc! Tohle jsem úplně přehlídla!! paráda, tak to mění celou situaci :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).