Hlavní navigace

Paušál na auto pronajímatel-nájemce

  • (neregistrovaný) 85.71.4.---

    15. 9. 2011 10:06

    Dobrý den, prosím Vás o radu. FO má v majetku auto, ten podnikatel má i s.r.o., kde je jediný společník. Do s.r.o. pronajímá to auto za 10 000 Kč měsíčně, celoročně. S.r.o. si uplatní 5000,-- Kč paušál měsíčně a v nákladech má měsíčně i nájem.
    Fyzická osoba má ale v příjmu 10 000,-- měsíčně a oproti tomu žádný výdaj. Je možné, aby uplatnil také paušál 5000,-- kč? Dočetla jsem se, že se paušál uplatní 5000 kč na jednov¨vozidlo, ale kolik poplatníků ho může uplatnit nevím.
    Moc děkuji za radu, Katkaaaa

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2011 11:53

      r (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Paušál na auto pronajímatel-nájemce
      PAUŠÁLNÍ VÝDAJ NA DOPRAVU V ROCE 2011
      Ing. Karel Janoušek, 06/2011, 14. 3. 2011

      Základní zásady uplatnění paušálního výdaje na dopravu
      Paušální výdaj na dopravu lze podle ustanovení § 24 odst. 2 písmeno zt) ZDP jako daňově uznatelný výdaj (náklad) uplatnit, pokud nebyl uplatněn výdaj na dopravu silničním motorovým vozidlem podle § 24 odst. 2 písm. k) ZDP. Paušální výdaj na dopravu se principiálně vztahuje na vozidlo, n i k o l i v na poplatníka.

    • 16. 9. 2011 9:14

      Katkaaa (neregistrovaný) 85.71.4.---

      Re: Paušál na auto pronajímatel-nájemce
      děkuji, takže tomu rozumím dobře tak , že můžou uplatnit oba dva?DěkujiKatkaaa

    • 16. 9. 2011 9:53

      r (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Paušál na auto pronajímatel-nájemce
      Ne, paušál se váže jen na vozidlo. Tzn. uplatní se jen jednou, protože vozidlo je také jen jedno. Na druhou stranu, jaké náklady by tímto paušálem chtěl pokrýt pronajímatel, když jej sám nevyužívá?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).