Hlavní navigace

INTRASTAT - prosím o radu!!!

 • (neregistrovaný) 82.113.49.---

  16. 9. 2011 10:51

  Dobrý den,
  prosím moc někoho o radu. Začínám dělat intrastat a nevím si rady s dodacími podmínkami. Na faktuře nejsou uvedeny a tudíž nevím. Zjistila jsem jen, že firma,která nám dodává zboží má najatou přepravní firmu, která fakturuje té naší dodací firmě a tak pak nám fakturuje cenu zboží + cenu dopravného. Je to tedy dodací podmínka DDP a nebo jiná? A předpokládám, že cena dopravy se pak poměrně rozpočítá do ceny zboží?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 9. 2011 13:15

   Tonka (neregistrovaný) 217.115.249.---

   Re: INTRASTAT - prosím o radu!!!
   Zkuste mrknout do příručky Intrastatu. Mohl by to být kód K - kdy hradí přepravné kupující. Přeprava bude součástí faktury tudíž vykážete cenu zboží vč.přepravy. U kódu DDP by jste uvedla M a to by platill přepravu prodávající. (příloha č.4 k příručce Intrastatu)
   Dělali jsme přes IDES a nabízely se nám kody: K,L,M,N.

  • 5. 10. 2011 12:44

   fidelka (neregistrovaný) 90.179.127.---

   Re: INTRASTAT - prosím o radu!!!
   Pokud je cena dopravného vyčíslena na faktuře od vašeho dodavatele ,tak je dodací podmínka DDU - KÓD "M" . A do hlášení se úvádí cena zboží i dopravy. Pokud je více položek celního sazebníku musíte dopravu rozpočítat podle hmotnosti.

   Příklad. Pokud by jste dostali zboží od zákazníka a dopravu by vám účtoval přepravce- pak kód je "K" a do intrastatu se dává pouze cena za zboží .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).