Hlavní navigace

Pojištění řidičů do zahraničí při služeb

 • (neregistrovaný) 46.29.229.---

  16. 9. 2011 13:32

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jestli je povinností zaměstnavatele pojistit řidiče na služební cesty do EU. Jezdí na nakolikadenní služební cesty do EU jako řidiči kamionů - má povinnosti řešit pojištění zaměstnavagtel nebo zaměstnanci každý sám? Spíše si myslím, že by to měla být povinnost zaměstnavatele, když se jedná o výkon práce, ale nevím, kde je to řešeno?
  Moc děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 9. 2011 12:11

   v.e.n.d.y.

   Re: Pojištění řidičů do zahraničí při sl
   Sice Vám neporadím, kde je tohle řešeno, ale jako zaměstnavatel odpovídáte za škody a nechat si pojistit vše, co souvisí s vysíláním zaměstnanců na služební cesty, se Vám jistě vyplatí. Hradit škody způsobené kamionem bych tedy jako majitel firmy nechtěla...

  • 19. 9. 2011 8:52

   irena123 (neregistrovaný) 46.29.229.---

   Re: Pojištění řidičů do zahraničí při sl
   Děkuji, nějak jsem se špatně vyjádřila, mě se jednalo o zdravotní pojištění nebo něco v tom smyslu. Řidiči mají sice kartičku zdravotní pojišťovy, ale toto pojištění se nevztahuje na všechno. Jeden řidič měl teď infarkt, škoda na autě žádná, ošetření bylo na jeho kartičku pojišťovny, ale převoz do nemocnice musí uhradit.
   Myslím, že pokud to bylo v rámci služební cesty, měl by zaměstnavatel mít řidiče nějak pojištěné, ale nevím právě jestli je tato povinnost někde stanovena.
   Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).