Hlavní navigace

OSVČ x s.r.o.

  • (neregistrovaný) 90.177.65.---

    19. 9. 2011 12:01

    Dobrý den,
    rozhodla jsem se, že si založím s.r.o. Jsem OSVČ zabývající se uzavíráním pojištění (pojišťovák).Protože pojišťovna by přímo nespolupracovala s mým s.r.o., musela bych to v praxi provozovat tak, že provizi, kterou obdržím od pojišťovny, bych jako OSVČ přefakturovala (nikoli v plné výši, ale asi z 90 %, a to na základě smlouvy, kterou bych si vystavila) na s.r.o. Plátci DPH nebudou ani OSVČ ani s.r.o. Do s.r.o. bych zaměstnala sama sebe. Myslíte, že je to takto možné...?? Není nějaké omezení, že OSVČ = jednatel, společník a k tomu také ještě zaměstnanec oné s.r.o. ?? Mohlo by se to v něčem nelíbit FÚ..?
    Děkuji za každý názor.
    Hezký den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2011 16:07

      v (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: OSVČ x s.r.o.
      § 136 odst. 1 písm. a) zákon 513/1991 Sb.
      § 8 odst. 3 zákona č. 280/2009 Sb.
      rozsudky
      2 Afs 4/2005-56
      2 Afs 22/2005-62
      6 Afs 9/2003-59

      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=730861

      Doporučuji vygooglovat např.:
      střet zájmů + jednatel
      cena obvyklá osvč s.r.o.

    • 19. 9. 2011 16:09

      v.e.n.d.y.

      Re: OSVČ x s.r.o.
      Nějak jsem nepochopila, co by s.r.o. dělalo a proč byste mu fakturovala provizi? Jinak myslím, že by se FU nelíbilo těch 90%, protože Vy jste osoba ekonomicky a personálně spřízněná a tam vždy platí ceny OBVYKLÉ v místě a čase. Asi nepůjde vydělávat na 10% přefakturované provize. Ale třeba se vyjádří větší odborníci. Hezký večer.

    • 19. 9. 2011 16:36

      alen1 (neregistrovaný) 158.194.127.---

      Re: OSVČ x s.r.o.
      Ten postup, který popisujete je v praxi nepoužitelný.
      1. OSVČ nemůže fakturovat své s.r.o. ve stejném předmětu činnosti - 2. výkon činnosti týkající se činností jednatele nemůže být v pracovním poměru.
      a další ale....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).