Hlavní navigace

Ukončení RD a nástup na nemocenskou

• (neregistrovaný) 212.111.6.---

20. 9. 2011 12:27

dobrý den,
    5.11. mi končí rodičovská dovolená a měla bych nastoupit ke svému původnímu zam-teli avšak na jiné prac. místo, které je dle mého ji rizikovější a nechci riskovat své zdraví. proto mám v úmyslu nastoupit ihned na nemocenskou do konce roku a pak odejít úplně. jen nevím, co je pro mně lepší, jestli musím nějaké dny odpracovat nebo můžu ihned a z čeho se mi bude počítat nemocenská.
    moc děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 9. 2011 12:39

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

Re: ukončení RD a nástup na nemocenskou
      Sorry, ale při textu
      "mám v úmyslu nastoupit ihned na nemocenskou do konce roku" dostávám husí kůži a opravdu se mi nechce odpovídat. Myslím, že podobně na tom budou i další kolegové na tomto foru.

Co požádat zaměstnavatele o ukončení pracovního poměru dohodou k 5.11.2011?

• 20. 9. 2011 12:47

kajan (neregistrovaný) 212.111.6.---

vím, že to zní drsně, ale tak to prostě je. potřebuji mít nějaký příjem a nevím, z čeho by se mi počítal, kdybych šla na úřad práce. tak to chci trochu oddálit.
      děkuji

• 20. 9. 2011 14:18

Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

Kajan, nemocenské dávky mají pobírat nemocní. Vy nemocná nejste. Samozřejmě by zasloužil i lékař, který by Vám tu neschopenku napsal, ačkoli nejste nemocná. Budete nadávat, až se budou snižovat třeba průměry a procenta při výpočtu nemocenských dávek? Pak si připomeňte, že za to mohou i ti, kteří čerpají nemocenskou, přestože to nepotřebují, tedy i Vy.
      Když se se zaměstnavatelem dohodnete na skončení prac. poměru a jako důvod uvedete péči o dítě do 4 let, tak Vám podpora nebude snížena. Vypočítávala by se z pravděpodobného průměru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).