Hlavní navigace

Přefakturace služeb mateřské společnosti

  • (neregistrovaný) 46.13.6.---

    21. 9. 2011 12:20

    Naše společnost vysílá své zaměstnance na práce (IT) do sesterských zahraničních poboček (EU). Každý měsíc jsou veškeré náklady (letenky, hotely, práce zaměstnance ) jsou vyfakturovány mateřské společnosti (zahraničí) jako professional services na danou pobočku. Dotaz zní - je správně místem plnění "zahraničí" a tudíž fakturujeme bez DPH (parag. 24a)? V DP uvádíme v řádku č. 26? Děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2011 12:52

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Přefakturace služeb mateřské společn
      místem plnění je sídlo příjemce služby.
      pokud je sídlo příjemce v Eu ř. 21 a souhrnné hlášení

    • 21. 9. 2011 13:53

      Majaja (neregistrovaný) 46.13.6.---

      Re: Přefakturace služeb mateřské společn
      Dobrý den paní Jano, děkuji za odpověd. Jen mi není jasné, kdyby se faktura vystavovala přímo na pobočku, která je v EU, tak určitě řádek 21. Ale jelikož veškeré faktury jsou vystavovány na mateřskou společnost, která je není EU (Švýčarsko) tak řádek 26 - je to tak správně? Jen si to potřebuju ujasnit! Děkuji Vám za ochotu. hezký den. Majaja

    • 21. 9. 2011 14:10

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Přefakturace služeb mateřské společn
      pokud fakturace do třetí země pak ř. 26 bez daně a bez souhrnného

    • 21. 9. 2011 14:15

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.164.---

      Re: Přefakturace služeb mateřské společn
      V tomto případě může být místo plnění na pobočce EU.
      Nevím totiž, zda pobočka EU, která se nachází na jiném místě než matka (Švýcarsko) nemá statut provozovny.
      viz §9/1 zdph ... Pokud je však tato služba poskytnuta provozovně....
      je místo plnění , kde je tato provozovna umístěna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).