Hlavní navigace

Zkrácení úvazku be mého vědomí

  • (neregistrovaný) 91.195.107.---

    21. 9. 2011 12:25

    byl jsem dlouhodobě nemocný a po ukončení nemoci vzhledem k překážce na str. zam-tele (nebyla práce) jsem zůstal doma. Poté (po 1 měs.) jsem dostal výpověď. Bez mého vědomí jsem teď zjistil, že mi zam--tel zkrátil úvazek z 7,5 na 6 hod. Má na toto vůbec právo? Jde mi o to, že díky tomu zkrácení mi zkrátil i mzdu, tudíž mám malé peníze pro výplatu na ÚP, kam teď musím nastoupit. Děkuji. Pepa

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2011 12:41

      Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

      Re: zkrácení úvazku be mého vědomí
      Pokud jste měl sjednaný kratší úvazek 37,5 h týdně nebo plný, ale ze zákona pro Vás platilo 37,5 h týdně (tzn. byla to práce v nepřetržitém nebo třísměnném provozu), pak bez Vašeho souhlasu nelze zkrátit. Nebo když určí zkrácený, tak by musel měsíční nebo hodinovou mzdu přepočítat tak, aby nebyla nižší.

    • 21. 9. 2011 12:50

      pája

      Re: zkrácení úvazku be mého vědomí
      to by muselo být řešeno dle § 79/3 - v kolekt.smlouvě nebo vn.předpisem, se kterým by musel být tazatel seznámen, což asi nebyl...
      pokud mu zam-tel samovolně jednostranně bez jeho souhlasu zkrátil PÚ na těch6 hod. , je toto neplatné.

    • 21. 9. 2011 13:01

      Pepan1 (neregistrovaný) 91.195.107.---

      Re: zkrácení úvazku be mého vědomí
      Díky, ve smlouvě jsem měl 37,5 týdne a najednou šup na 6 hod. aniž bych to věděl. Takže bez mého souhlasu neplatné

    • 21. 9. 2011 13:08

      pája

      Re: zkrácení úvazku be mého vědomí
      taktak, Pepane, jen se nedejte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).