Hlavní navigace

DPH jak se ho zbavit

• (neregistrovaný) 85.239.224.---

22. 9. 2011 18:56

Dobrý večer, jsem platce DPH od 1.6.2011 musela jsem se k nemu prihlasit protoze to dotycnej po me chtel a tak jsem mu fakturovala ... ted uz pro nej nebudu pracovat a nechci byt platce DPH ... je nejaka moznost jak z DPHčka vybruslit? Nechci byt platce DPH dekuji moc za radu Petra

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2011 19:22

v.e.n.d.y.

Re: DPH jak se ho zbavit
      Zákon o dani z přidané hodnoty
      § 106 Zrušení registrace
      (1) O zrušení registrace může plátce , s výjimkou plátce podle § 94 odst. 14, požádat nejdříve po uplynutí jednoho roku od data účinnosti registrace uvedeného na rozhodnutí o registraci, pokud jeho obrat nepřesáhl za nejbližších předcházejících 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců částku 1 000 000 Kč a pokud celková hodnota zboží pořízeného z jiného členského státu nepřekročila v běžném kalendářním roce částku 326 000 Kč a tato hodnota nebyla překročena ani v roce minulém, pokud tento zákon nestanoví jinak. O zrušení registrace může plátce také požádat, pokud uskutečňuje pouze plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně.
      ...a další paragrafy, doporučuji přečíst. Zákon je zde nahoře na liště pod záložkou Zákony.

• 22. 9. 2011 20:06

Petra H (neregistrovaný) 85.239.224.---

Re: DPH jak se ho zbavit
      dekuji moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).