Hlavní navigace

Prodej OA bez DPH ? Prosím w.e.n.d.y.

  • (neregistrovaný) 89.24.206.---

    23. 9. 2011 12:47

    Dobrý den, prosím o radu. Firma s.r.o. zakoupila letos v březnu osobní automobil od firmy, která nefakturovala s DPH (první registrace vozu dle TP 8/2007). Teď chce automobil prodat - bude prodávat s DPH ?
    Moc děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2011 15:46

      v.e.n.d.y.

      Re: Prodej OA bez DPH ? Prosím w.e.n.d.y
      Málo informací - proč jste koupili auto bez DPH? Je prodávající plátcem DPH nebo neplátce?

    • 23. 9. 2011 19:38

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.141.---

      Re: Prodej OA bez DPH ? Prosím w.e.n.d.y
      Bude prodávat bez DPH, viz přechodná ustanovení k ZDPH.

    • 23. 9. 2011 19:41

      v.e.n.d.y.

      Re: Prodej OA bez DPH ? Prosím w.e.n.d.y
      Děkuji paní alen1 za odpověď, ale jak by to bylo, kdyby koupili auto od neplátce?

    • 23. 9. 2011 21:18

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: Prodej OA bez DPH ? Prosím w.e.n.d.y
      Pokud bylo auto pořízeno v době, kdy zákon nedovoloval nárok na odpočet (a je jedno, od koho jste koupili), tak můžete prodat bez DPH s odvoláním na přechodná ustanovení zák. č. 87/2009 Sb.
      Osvobozené plnění při dodání osobního automobilu, při jehož pořízení neměl plátce nárok na odpočet daně
      Plátce, který při pořízení osobního automobilu do dne 31. 3. 2009 neměl a nemá nárok na odpočet daně podle výše uvedeného přechodného ustanovení novely zákona o DPH, uplatní při dodání tohoto osobního automobilu i po datu 1. 4. 2009 podle bodu 3 přechodných ustanovení osvobození od daně podle § 62 odst. 2 zákona o DPH ve znění platném do dne 31. 3. 2009.

      Po 1.4.2009: pokud prodáváte auto, při jehož pořízení byl nárok na odpočet (a je jedno, zda jste je pořídili od plátce či neplátce), tak prodáváte s daní.

      Pokud jde o opakovaný prodej osobního auta pořízeného (kýmkoliv) před 1.4.2009, tak byste měli prodávat bez daně.

    • 14. 10. 2011 22:55

      Máca (neregistrovaný) 89.29.124.---

      Re: Prodej OA bez DPH ? Prosím w.e.n.d.y
      Částka za prodej auta, na které se vztahuje osvobození od DPH musí být nějak uvedena v přiznání k DPH? Děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).