Hlavní navigace

Úroky u podnikatelského účtu v DE daňově

  • (neregistrovaný) 79.98.73.---

    23. 9. 2011 14:33

    Dobrý den,

    je připsaný úrok v podnikatelském běžném bankovním účtu brán v DE jako daňový příjem? Dle mého názoru je, ale přepisuji DE od jiné účetní a ta veškeré úroky jak připsané na účet nebo odepsané z účtu, evidovala jako nedaňové náklady... Také teprve s DE začínám, tak si nejsem nyní jistá...
    Děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2011 15:03

      Maxx (neregistrovaný) 89.103.68.---

      Re: Úroky u podnikatelského účtu v DE da
      Úroky přijaté od banky - podnikatelský účet - zdaňuje poplatík - §8
      úrok přijatý od banky - účet jako občan - zdańuje banka srážkovou daní - poplatník do přiznání nezahrnuje

      Zaplacené úroky bance - daňový výdej.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).