Hlavní navigace

Nařízená dovolenka a vypoved

• (neregistrovaný) 194.213.42.---

23. 9. 2011 17:49

dobry den chcela som sa opytat na dve veci.
    zamestnavatel sa zo dna na den rozhodol o rozviazani pracovneho pomeru dohodou, v podstate okamzite po vybrati dovolenky a nariadil mi jej vyber. viem ze jeho postup je nestandardny ale nema vyznam tu vzdorovat.
    zaujima ma nasledovne: cerpanie dovolenky - 17 dni - zaciatok dovolenky 06.09. a bude ukoncena dnom 28.09. nasledne mi napisal vypoved dohodou k 29.09.
    - nemala som cas rozmyslat a protestovat, dost jasne mi dal na javo aby som okamzite a bez problemov pristupila. pri cerpani dovolenky som zistila ze 28.09. je sviatok.
    To znamena ze by cerpanie dovolenky malo koncit dnom 29.09 a tým pádom by sa ukončenie pomeru malo posunúť na 30.09.?

je možné aby mi den ukoncenia pracovneho pomeru dal do posledneho dna dovolenky? trochu sa v tych datumoch stracam a nerada by som zahodila den dovolenky, ked sa jedna o moje peniaze.

druhym dotazom je ake dalsie dokumenty je zamestnavatel povinny mi vystavit okrem zapoctoveho listu?

dakujem za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2011 20:04

atreus

Re: nařízená dovolenka a vypoved
      Na dohodu jste nebyla povinna přistoupit nebo jste měla trvat na ukončení k poslednímu dni měsíce.
      Správně uvádíte, že svátek se nezapočítává do dovolené.
      Vaše dovolená by tedy měla trvat do 29. 9., ale nic nebrání tomu, aby tím dnem současně skončil pracovní poměr.
      Jenom zápočtový list.

• 23. 9. 2011 22:47

Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

>>je možné aby mi den ukoncenia pracovneho pomeru dal
      >>do
      >>posledneho dna dovolenky? trochu sa v tych datumoch
      >>stracam a nerada by som zahodila den dovolenky, ked
      >>sa
      >>jedna o moje peniaze.
      >>
      >>druhym dotazom je ake dalsie dokumenty je
      >>zamestnavatel povinny mi vystavit okrem zapoctoveho
      >>listu?
      >>
      >Na dohodu jste nebyla povinna přistoupit nebo jste
      >měla trvat na ukončení k poslednímu dni měsíce.
      >Správně uvádíte, že svátek se nezapočítává do
      >dovolené.
      >Vaše dovolená by tedy měla trvat do 29. 9., ale nic
      >nebrání tomu, aby tím dnem současně skončil pracovní
      >poměr.
      >Jenom zápočtový list.

Přesně tak. Dovolená bude trvat do 29.9. (mezi tím placený svátek 28.9.). Posledním dnem dovolené může končit pracovní poměr. Kdyby končil 30.9. znamenalo by to, že 30.9. byste ještě měla pracovat. Toto ukončení 30.9. by pro Vás bylo lepší, protože když skončíte 29.9., nenáleží Vám dvanáctina dovolené za září (nebude odpracovaný celý měsíc).
      Při skončení musíte dostat potvrzení o zaměstnání (tzv. zápočtový list). Po zpracování mezd za září pak musíte dostat kopii ELDP a taky můžete požádat o vystavení potvrzení o zdanitelných příjmech, pokud si budete po skončení roku podávat přiznání nebo pokud budete nového zaměstnavatele žádat o zúčtování daní.
      >

• 26. 9. 2011 8:43

xy5

Vy už jste se na ukončení PP dohodli? V dohodě by měl být uvedený den, kdy budete končit. Píšete ale, že jste obdržela výpověď dohodou, opravdu je to takto napsané? To asi zam-tel nečetl Zák. práce, protože takovýto nesmysl by napsat nemohl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).