Hlavní navigace

Místo výkonu práce

• (neregistrovaný) 84.42.164.---

24. 9. 2011 12:01

Prosím o radu

V současné době pracuji na poloviční úvazek (smlouvu mám na 20 hodin týdně,jedná se o klasickou pracovní smlouvu) v prodejně oblečení nejmenovaného řetězce. Vedení společnosti se rozhodlo mé místo zrušit a nahradit ho místem plného úvazku. Chtějí po mě, abych napsala dohodu, že si přeji ukončit svůj pracovní poměr. Což nechci.

Domnívám se, že by mi měli dát výpověd podle §52 c a odstupné, což zase nechtějí oni. Nyní za mnou přišli s tím, že mě budou tahat po obchodech v celé republice, až dám výpoveď nakonec ráda sama. Takže můj pracovní rozvrh směn na říjen vypadá tak, že první týden budu pracovat na pobočce v Pardubicích, druhý týden na pobočce v Brně, třetí týden na pobočce v Plzni a čtvrtý týden na pobočce v Ostravě. Bylo mi řečeno, že jak se tam dostanu, ubytuju, jak se dostanu zpátky je můj problém a mám si vše zařídit na své náklady. Dále mi bylo řečeno, že takto budu pracovat do té doby, než dám sama výpověď.

Chtěla bych se zeptat, zda to po mě mohou vyžadovat? Pokud ano, mám nárok na proplacení dopravy, stravného, ubytování?

Cituji ustanovení ve smlouvě : Místo výkonu práce je Praha. Zaměstnanec si je vědom, že po něm Zaměstnavatel může v souladu s touto Smlouvou požadovat cesty v rámci ČR i mimo ni jako součást Zaměstnancových povinností vyplývajících z této Smlouvy. Proto se Smluvní strany dohodly na tom, že pro účely těchto pracovních cest se za pravidelné pracoviště považuje celá ČR.
    Ještě uvádím další článek pracovní smlouvy : Na základě dohod se Zaměstnancem může Zaměstnavatel vyslat Zaměstnance na dobu nezbytné potřeby na pracovní cestu, tj.mimo sjednané místo výkonu práce. Zaměstnanec koná na pracovní cestě práci podle pokynů vedoucího zaměstnance, který ho na pracovní cestu vyslal.

Předem Vám mnohokrát děkuji za radu

Barbora V.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).