Hlavní navigace

Zdanění cestovného prosím

  • (neregistrovaný) 205.204.12.---

    26. 9. 2011 8:37

    Dobrý den,

    jak je to prosím se zdaněním těchto případů cestovních náhrad?

    1. jednatel používá v práci soukromé auto a každý měsíc pak vyplní cestovní příkaz a na základě toho se mu proplatí náhrady za ujeté km

    2. služební cesta do zahraničí - proplacení letenky, stravného atd.


    Musí se obojí zdaňovat ve mzdě, tedy odvést z toho ještě sociální, zdravotní a daň? nebo je to osvobozené? proplácíme hotově z pokladny. Vůbec se v tom nevyznám, někdo mi trvrdí že ano a někdo zas ne.

    Děkuji moc za objasnění zkušenějších.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2011 10:13

      Vladimír 2

      Re: zdanění cestovného prosím
      >Dobrý den,
      >
      >jak je to prosím se zdaněním těchto případů cestovních
      >náhrad?
      >
      >1. jednatel používá v práci soukromé auto a každý
      >měsíc pak vyplní cestovní příkaz a na základě toho se mu
      >proplatí náhrady za ujeté km
      >
      >2. služební cesta do zahraničí - proplacení letenky,
      >stravného atd.
      >
      >
      >Musí se obojí zdaňovat ve mzdě, tedy odvést z toho
      >ještě sociální, zdravotní a daň? nebo je to osvobozené?
      >proplácíme hotově z pokladny. Vůbec se v tom nevyznám,
      >někdo mi trvrdí že ano a někdo zas ne.
      >
      >Děkuji moc za objasnění zkušenějších.
      ****************************************************
      >Musí se obojí zdaňovat ve mzdě ............. = NE
      >někdo mi trvrdí že ano .... ten nečetl § 4/7/a ZDP
      Vy si jej přečtěte (celý), pro začátek je to nutné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).