Hlavní navigace

Příležitostný příjem do 20.000,-prosím

• (neregistrovaný) 85.207.91.---

26. 9. 2011 10:39

Dobrý den, moc prosím, prosím

potřeboval bych radu. Jsem normálně zaměstnaný a vozím šrot do sběru. Třeba i desetkrát do roka a celková částka za rok není 10 000. Musím si udělat daňové přiznání a tyto částky zdanit, nebo se jedná o příležitostný příjem do 20000, Kč a nemusím to zdaňovat. Musím mít ŽL? Nevím, jestli když je ten sběr víckrát do roka, jestli se to ještě považuje za příležitosný příjem. Díky moc. Honza

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2011 12:25

HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

Re: Příležitostný příjem do 20.000,-pros
      Víte ono je docela těžké, co je a co není příležitostný příjem. Pokud několikrát do roka posbíráte doma nějaké staré železo a odvezete do sběru, pak to bude určitě příležitostný příjem, bude osvobozen do 20tis. a nebudete potřebovat ŽL. Pokud ale budete šrot kupovat např. od souseda, sbírat někde po skládkách, organizovat někde na vesnici sběr šrotu apod. a pak jej odvezete do sběrny, pak už to bude vykazovat znaky podnikání a měl byste mít ŽL. I když každý den slyším v TV, jak někdo odevzdává do sběru víka od kanálů, kabely od železnic apod. a pochybuju že na to má ŽL. Záleží na tom, jak byste si to v případě nějaké kontroly obhájil.

• 27. 9. 2011 6:46

Honza1 (neregistrovaný) 85.207.91.---

Re: Příležitostný příjem do 20.000,-pros
      Děkuji moc za odpověď. Hledal jsem to prostě na internetu a tam jsem se dočetl, že jako soustavnou činnost (kterou už definuje Živnostenský zákon) je možné posuzovat i jednání jednorázové, dochází-li k jeho opakování v průběhu určitého období. Tak mě to docela zarazilo, jestli se prostě i několikrát do roka odevzdaný sběr nebere jako soustavná činnost.
      Moc dík

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).