Hlavní navigace

Napomenutí - existuje lhůta?

  • (neregistrovaný) 213.226.249.---

    27. 9. 2011 8:26

    Dobrý den,
    zaměstnanci byla již uděleno jedno napomenutí za nedodržení pracovní kázně. Teď ji porušil znovu. Chci se zeptat, zda existuje nějaká "promlčecí" doba, kdy třeba první napomenutí nějak zaniká? děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2011 10:08

      sarka (neregistrovaný) 213.226.249.---

      Re: napomenutí - existuje lhůta?
      jakoby pracovní kázeň, že nepřišel opakovaně nepřišel do práce, víte jak ;-) a chci se zeptat, když teď udělím druhou a tu by dostal ve lhůtě, tak se to potom počítá jak? ta první se po půl roce ruší a má jakoby jenom jednu,nebo to na sebe má nějakou návaznost? děkuji.

    • 27. 9. 2011 10:15

      pája

      Re: napomenutí - existuje lhůta?
      absence- pokud je jich 5 a více, mohou být důvodem pro ok. zrušení PP dle § 55/1b
      - pokud mu dáte pís. upozornění na porušování povinností... dle g), tak toto platí půl roku jako podklad pro výpověď
      - pokud bude opakované upozornění, tak to první, byť starší, je pro Vás dokladem, že povinnosti porušoval již delší dobu a v případě soudního sporu o neplatnost výpovědi je to pro Vás listinný důkaz proti žalobě.

    • 27. 9. 2011 10:22

      sarka (neregistrovaný) 213.226.249.---

      Re: napomenutí - existuje lhůta?
      jasný, takže i když od prvního uplyne víc jak půl roku, tak po udělení druhého napomenutí pořád platí. chápu to dobře

    • 27. 9. 2011 10:24

      pája

      Re: napomenutí - existuje lhůta?
      >>>>>Dobrý den,
      >>>>>zaměstnanci byla již uděleno jedno napomenutí za
      >>>>>nedodržení pracovní kázně. Teď ji porušil znovu. Chci
      >>>>>se
      >>>>>zeptat, zda existuje nějaká "promlčecí" doba, kdy
      >>>>>třeba
      >>>>>první napomenutí nějak zaniká? děkuji za odpověď.
      >>>>
      >>>>-prac. kázeň neexistuje
      >>>>-dle g) posl. 6 měsíců platí, u f) 12 měs.
      >>>
      >>>jakoby pracovní kázeň, že nepřišel opakovaně nepřišel
      >>>do práce, víte jak ;-) a chci se zeptat, když teď
      >>>udělím druhou a tu by dostal ve lhůtě, tak se to
      >>>potom
      >>>počítá jak? ta první se po půl roce ruší a má jakoby
      >>>jenom jednu,nebo to na sebe má nějakou návaznost?
      >>>děkuji.
      >>
      >>absence- pokud je jich 5 a více, mohou být důvodem
      >>pro
      >>ok. zrušení PP dle § 55/1b
      >>- pokud mu dáte pís. upozornění na porušování
      >>povinností... dle g), tak toto platí půl roku jako
      >>podklad pro
      >>výpověď
      >>- pokud bude opakované upozornění, tak to první, byť
      >>starší, je pro Vás dokladem, že povinnosti porušoval
      >>již delší dobu a v případě soudního sporu o
      >>neplatnost
      >>výpovědi je to pro Vás listinný důkaz proti žalobě.
      >
      >jasný, takže i když od prvního uplyne víc jak půl
      >roku, tak po udělení druhého napomenutí pořád platí. chápu
      >to dobře, ne že platí, ale působí subsidiárně

    • 27. 9. 2011 10:27

      sarka (neregistrovaný) 213.226.249.---

      Re: napomenutí - existuje lhůta?
      >>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>zaměstnanci byla již uděleno jedno napomenutí za
      >>>>>>nedodržení pracovní kázně. Teď ji porušil znovu. Chci
      >>>>>>se
      >>>>>>zeptat, zda existuje nějaká "promlčecí" doba, kdy
      >>>>>>třeba
      >>>>>>první napomenutí nějak zaniká? děkuji za odpověď.
      >>>>>
      >>>>>-prac. kázeň neexistuje
      >>>>>-dle g) posl. 6 měsíců platí, u f) 12 měs.
      >>>>
      >>>>jakoby pracovní kázeň, že nepřišel opakovaně nepřišel
      >>>>do práce, víte jak ;-) a chci se zeptat, když teď
      >>>>udělím druhou a tu by dostal ve lhůtě, tak se to
      >>>>potom
      >>>>počítá jak? ta první se po půl roce ruší a má jakoby
      >>>>jenom jednu,nebo to na sebe má nějakou návaznost?
      >>>>děkuji.
      >>>jasný..tak děkuji za rady!
      >>>absence- pokud je jich 5 a více, mohou být důvodem
      >>>pro
      >>>ok. zrušení PP dle § 55/1b
      >>>- pokud mu dáte pís. upozornění na porušování
      >>>povinností... dle g), tak toto platí půl roku jako
      >>>podklad pro
      >>>výpověď
      >>>- pokud bude opakované upozornění, tak to první, byť
      >>>starší, je pro Vás dokladem, že povinnosti porušoval
      >>>již delší dobu a v případě soudního sporu o
      >>>neplatnost
      >>>výpovědi je to pro Vás listinný důkaz proti žalobě.
      >>
      >>jasný, takže i když od prvního uplyne víc jak půl
      >>roku, tak po udělení druhého napomenutí pořád platí.
      >>chápu
      >>to dobře, ne že platí, ale působí subsidiárně

    • 27. 9. 2011 12:54

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: co je subsidiárně - sprosté slovo ?
      >>>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>>zaměstnanci byla již uděleno jedno napomenutí za
      >>>>>>>nedodržení pracovní kázně. Teď ji porušil znovu. Chci
      >>>>>>>se
      >>>>>>>zeptat, zda existuje nějaká "promlčecí" doba, kdy
      >>>>>>>třeba
      >>>>>>>první napomenutí nějak zaniká? děkuji za odpověď.
      >>>>>>
      >>>>>>-prac. kázeň neexistuje
      >>>>>>-dle g) posl. 6 měsíců platí, u f) 12 měs.
      >>>>>
      >>>>>jakoby pracovní kázeň, že nepřišel opakovaně nepřišel
      >>>>>do práce, víte jak ;-) a chci se zeptat, když teď
      >>>>>udělím druhou a tu by dostal ve lhůtě, tak se to
      >>>>>potom
      >>>>>počítá jak? ta první se po půl roce ruší a má jakoby
      >>>>>jenom jednu,nebo to na sebe má nějakou návaznost?
      >>>>>děkuji.
      >>>>jasný..tak děkuji za rady!
      >>>>absence- pokud je jich 5 a více, mohou být důvodem
      >>>>pro
      >>>>ok. zrušení PP dle § 55/1b
      >>>>- pokud mu dáte pís. upozornění na porušování
      >>>>povinností... dle g), tak toto platí půl roku jako
      >>>>podklad pro
      >>>>výpověď
      >>>>- pokud bude opakované upozornění, tak to první, byť
      >>>>starší, je pro Vás dokladem, že povinnosti porušoval
      >>>>již delší dobu a v případě soudního sporu o
      >>>>neplatnost
      >>>>výpovědi je to pro Vás listinný důkaz proti žalobě.
      >>>
      >>>jasný, takže i když od prvního uplyne víc jak půl
      >>>roku, tak po udělení druhého napomenutí pořád platí.
      >>>chápu
      >>>to dobře, ne že platí, ale působí subsidiárně

    • 27. 9. 2011 13:07

      pája

      Re: co je subsidiárně - je to ve slovník
      >>>>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>>>zaměstnanci byla již uděleno jedno napomenutí za
      >>>>>>>>nedodržení pracovní kázně. Teď ji porušil znovu. Chci
      >>>>>>>>se
      >>>>>>>>zeptat, zda existuje nějaká "promlčecí" doba, kdy
      >>>>>>>>třeba
      >>>>>>>>první napomenutí nějak zaniká? děkuji za odpověď.
      >>>>>>>
      >>>>>>>-prac. kázeň neexistuje
      >>>>>>>-dle g) posl. 6 měsíců platí, u f) 12 měs.
      >>>>>>
      >>>>>>jakoby pracovní kázeň, že nepřišel opakovaně nepřišel
      >>>>>>do práce, víte jak ;-) a chci se zeptat, když teď
      >>>>>>udělím druhou a tu by dostal ve lhůtě, tak se to
      >>>>>>potom
      >>>>>>počítá jak? ta první se po půl roce ruší a má jakoby
      >>>>>>jenom jednu,nebo to na sebe má nějakou návaznost?
      >>>>>>děkuji.
      >>>>>jasný..tak děkuji za rady!
      >>>>>absence- pokud je jich 5 a více, mohou být důvodem
      >>>>>pro
      >>>>>ok. zrušení PP dle § 55/1b
      >>>>>- pokud mu dáte pís. upozornění na porušování
      >>>>>povinností... dle g), tak toto platí půl roku jako
      >>>>>podklad pro
      >>>>>výpověď
      >>>>>- pokud bude opakované upozornění, tak to první, byť
      >>>>>starší, je pro Vás dokladem, že povinnosti porušoval
      >>>>>již delší dobu a v případě soudního sporu o
      >>>>>neplatnost
      >>>>>výpovědi je to pro Vás listinný důkaz proti žalobě.
      >>>>
      >>>>jasný, takže i když od prvního uplyne víc jak půl
      >>>>roku, tak po udělení druhého napomenutí pořád platí.
      >>>>chápu
      >>>>to dobře, ne že platí, ale působí subsidiárně

    • 27. 9. 2011 14:35

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: už to vím, děkuji :-)
      >>>>>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>>>>zaměstnanci byla již uděleno jedno napomenutí za
      >>>>>>>>>nedodržení pracovní kázně. Teď ji porušil znovu. Chci
      >>>>>>>>>se
      >>>>>>>>>zeptat, zda existuje nějaká "promlčecí" doba, kdy
      >>>>>>>>>třeba
      >>>>>>>>>první napomenutí nějak zaniká? děkuji za odpověď.
      >>>>>>>>
      >>>>>>>>-prac. kázeň neexistuje
      >>>>>>>>-dle g) posl. 6 měsíců platí, u f) 12 měs.
      >>>>>>>
      >>>>>>>jakoby pracovní kázeň, že nepřišel opakovaně nepřišel
      >>>>>>>do práce, víte jak ;-) a chci se zeptat, když teď
      >>>>>>>udělím druhou a tu by dostal ve lhůtě, tak se to
      >>>>>>>potom
      >>>>>>>počítá jak? ta první se po půl roce ruší a má jakoby
      >>>>>>>jenom jednu,nebo to na sebe má nějakou návaznost?
      >>>>>>>děkuji.
      >>>>>>jasný..tak děkuji za rady!
      >>>>>>absence- pokud je jich 5 a více, mohou být důvodem
      >>>>>>pro
      >>>>>>ok. zrušení PP dle § 55/1b
      >>>>>>- pokud mu dáte pís. upozornění na porušování
      >>>>>>povinností... dle g), tak toto platí půl roku jako
      >>>>>>podklad pro
      >>>>>>výpověď
      >>>>>>- pokud bude opakované upozornění, tak to první, byť
      >>>>>>starší, je pro Vás dokladem, že povinnosti porušoval
      >>>>>>již delší dobu a v případě soudního sporu o
      >>>>>>neplatnost
      >>>>>>výpovědi je to pro Vás listinný důkaz proti žalobě.
      >>>>>
      >>>>>jasný, takže i když od prvního uplyne víc jak půl
      >>>>>roku, tak po udělení druhého napomenutí pořád platí.
      >>>>>chápu
      >>>>>to dobře, ne že platí, ale působí subsidiárně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).