Hlavní navigace

Cestovní kancelář - provizní prodej

  • (neregistrovaný) 90.183.18.---

    27. 9. 2011 12:39

    Dobrý den,
    Prosím Vás o potvrzení - vystavená provize za zprostředkování tuzemského a EU zájezdu je s 20% DPH, provize za zájezd do třetích zemí bez DPH.

    Jaký § toto řeší? Asi špatně hledám :-).

    Moc Vám děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2011 14:42

      itchynek (neregistrovaný) 213.29.66.---

      Re: Cestovní kancelář - provizní prodej
      Provize do tretich zemi je opravdu bez DPH a takto vystaveny danovy doklad je vystaven dle zvlastniho rezimu dle §89 zakona c. 235/2004 Sb., o dani z pridane hodnoty.

    • 27. 9. 2011 15:27

      Adéla (neregistrovaný) 90.183.18.---

      Re: Cestovní kancelář - provizní prodej
      Děkuji za reakci! Trochu mne tedy mate odstavec v § 89:
      Zvláštní režim není oprávněn použít plátce, který poskytuje službu spočívající v zajištění cestovní služby jménem a na účet jiné osoby.

      Jde o to, pokud někdo jen zprostředkuje zájezd (české CK) a fakturuje za to provizi (česká firma, plátce DPH), nefakturuje dle § 89. Nebo se mýlím?

      Ještě jednou děkuji za odpověďi!.

    • 28. 9. 2011 8:06

      itchynek (neregistrovaný) 90.183.103.---

      Re: Cestovní kancelář - provizní prodej
      Moje sestra ma cestovni agenturu a jeji prijem je tedy z provizi ze zprostredkovanych zajezdu. A ja, jako jeji ucetni, veskere provize v tuzemsku a v zemich EU fakturuji s 20% DPH a provize na zajezdy do zemi, ktere nejsou v EU, fakturuji s 0% DPH. Pred 14 dny jsem na to mela kontrolu z FU a vse dopadlo bez chyb.

    • 29. 9. 2011 15:12

      Adela (neregistrovaný) 90.183.18.---

      Re: Cestovní kancelář - provizní prodej
      Moc děkuji za odpověď!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).