Hlavní navigace

Prosím mzdové........

• (neregistrovaný) 94.125.216.---

28. 9. 2011 12:53

Dobrý den odpracoval jsem 6dnů-tzn.33,5h,15dní/21dní kalendářních/jsem marodil,mám prům.hod.sazbu 90kč/h,započetli mě jeden den absence/A/8h/a jeden den neplac.volno/8h/.Mívám slevy na poplatníka,inv.důchodce 210kč,a slevu na 1dítě.,přesto mě moje paní účetní sdělila že nemám žádnou výplatu a že ještě musím326,-Kč doplatit,že mě všechno sežrali daně a nemocenku mi vyplatí až budou chtít.prosím nějakou mzdovou účetní zda by mě správně spočítala moji mzdu,prý když mám výdělěk menší než 4000,-KČ TAK MĚ NEMŮŽOU DÁT SLEVY A ŽE JEŠTĚ DOPLATÍM,PROSÍM NAJDE SE NĚKDO?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 9. 2011 21:11

Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

Re: Prosím mzdové........
      Tak to se mně nezdá, nedostal jste výplatní pásku s rozepsáním výdělku a srážek? Předpokládám, že se jedná o srpen. Jestli jste odpracoval 33,5 h, tak jste si hrubého vydělal 3015 Kč. Z toho Vám srazili zdravotní pojištění 136 Kč a ještě 35 Kč za neomluvenou absenci. Za neplacené volno by zdravotní pojištění srazit neměli, protože jako inval. důchodce jste pojištěn státem. Sociální pojištění Vám z toho srazili 196 Kč. Daň vychází nulová. Tzn. pokud jste hrubého vydělal 3015 Kč, měl byste mít čistého (bez náhrady za nemoc) 2648 Kč. Bonus na dítě nenáleží, protože jste si nevydělal ani 4000 Kč. Náhradu za nemoc by Vám měli vyplatit, jakmile odevzdáte průkaz o trvání pracovní neschopnosti (tzv. lístek na peníze) nebo uschopenku. Nebo možná u Vás provedli kontrolu a nebyl jste doma a náhradu Vám pokrátí nebo nedají vůbec. Každopádně ale nelze říct, že "všechno sežraly daně".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).