Hlavní navigace

Cestovní náhrady SK a hned přejezd do ČR

  • (neregistrovaný) 81.19.3.---

    29. 9. 2011 11:05

    Dobrý den, prosím o pomoc jak posuzovat pracovní cestu, když zaměstnanec v jeden den překročí hranice zpět ze Slovenska ze služební cesty např. v 11. dopoledne (na Slovensko odcestaval o 2 dny dříve) a hned navazuje další SC do Prahy... dostane diety SK - 1/4 a také české koruny? ...

    aaaa te´d marně hledám, jestli v zákoníku zůstalo to, že na nutné vedlejší výdaje můžeme podle stravného přidat ještě 40%? to už tam není???

    Děkuji moc

    Blanka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2011 0:40

      v.e.n.d.y.

      Re: cestovní náhrady SK a hned přejezd d
      Zákoník práce § 180
      Zaměstnavatel může zaměstnanci poskytnout kapesné do výše 40 % zahraničního stravného poskytnutého zaměstnanci podle § 170 odst. 3 a § 179.
      a §170 (3) Zaměstnavatel poskytne zaměstnanci zahraniční stravné ve výši základní sazby podle odstavce 2, jestliže doba strávená mimo území České republiky trvá v kalendářním dni déle než 12 hodin. Trvá-li tato doba déle než 6 hodin, nejvýše však 12 hodin, poskytne zaměstnavatel zaměstnanci zahraniční stravné v poloviční výši této sazby zahraničního stravného, a ve čtvrtinové výši této sazby zahraničního stravného, trvá-li doba strávená mimo území České republiky 6 hodin a méně, avšak alespoň 1 hodinu. Trvá-li doba strávená mimo území České republiky méně než 1 hodinu, zahraniční stravné se neposkytuje.
      (4) Doby strávené mimo území České republiky, které trvají 1 hodinu a déle při více zahraničních pracovních cestách v jednom kalendářním dni, se pro účely zahraničního stravného sčítají. Doby, za které nevznikne zaměstnanci právo na zahraniční stravné, se připočítávají k době rozhodné pro poskytnutí stravného podle § 163.
      ..a pokud vykonal cestu po ČR delší než 5 h, náleží mu i stravné v Kč.

    • 3. 10. 2011 7:06

      blanka1 (neregistrovaný) 81.19.3.---

      Re: cestovní náhrady SK a hned přejezd d
      Dobré ráno Vendy:))

      děkuji moc, teď se trochu stydím, mezitím jsem se do toho Zákoníku práce začetla a naznala jsem, že je to tak jak říkáte Vy, děkuji ještě jednou za potvrzení.
      Jsem zmatkař, vždycky se leknu, co zase nevím.... :((
      co jsem zase zapomněla....
      Přeji krásný den, i když je pondělí:))

      Blanka1

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).