Hlavní navigace

Cestovní náhrady SK a hned přejezd do ČR

 • (neregistrovaný) 81.19.3.---

  29. 9. 2011 11:05

  Dobrý den, prosím o pomoc jak posuzovat pracovní cestu, když zaměstnanec v jeden den překročí hranice zpět ze Slovenska ze služební cesty např. v 11. dopoledne (na Slovensko odcestaval o 2 dny dříve) a hned navazuje další SC do Prahy... dostane diety SK - 1/4 a také české koruny? ...

  aaaa te´d marně hledám, jestli v zákoníku zůstalo to, že na nutné vedlejší výdaje můžeme podle stravného přidat ještě 40%? to už tam není???

  Děkuji moc

  Blanka

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 10. 2011 0:40

   v.e.n.d.y.

   Re: cestovní náhrady SK a hned přejezd d
   Zákoník práce § 180
   Zaměstnavatel může zaměstnanci poskytnout kapesné do výše 40 % zahraničního stravného poskytnutého zaměstnanci podle § 170 odst. 3 a § 179.
   a §170 (3) Zaměstnavatel poskytne zaměstnanci zahraniční stravné ve výši základní sazby podle odstavce 2, jestliže doba strávená mimo území České republiky trvá v kalendářním dni déle než 12 hodin. Trvá-li tato doba déle než 6 hodin, nejvýše však 12 hodin, poskytne zaměstnavatel zaměstnanci zahraniční stravné v poloviční výši této sazby zahraničního stravného, a ve čtvrtinové výši této sazby zahraničního stravného, trvá-li doba strávená mimo území České republiky 6 hodin a méně, avšak alespoň 1 hodinu. Trvá-li doba strávená mimo území České republiky méně než 1 hodinu, zahraniční stravné se neposkytuje.
   (4) Doby strávené mimo území České republiky, které trvají 1 hodinu a déle při více zahraničních pracovních cestách v jednom kalendářním dni, se pro účely zahraničního stravného sčítají. Doby, za které nevznikne zaměstnanci právo na zahraniční stravné, se připočítávají k době rozhodné pro poskytnutí stravného podle § 163.
   ..a pokud vykonal cestu po ČR delší než 5 h, náleží mu i stravné v Kč.

  • 3. 10. 2011 7:06

   blanka1 (neregistrovaný) 81.19.3.---

   Re: cestovní náhrady SK a hned přejezd d
   Dobré ráno Vendy:))

   děkuji moc, teď se trochu stydím, mezitím jsem se do toho Zákoníku práce začetla a naznala jsem, že je to tak jak říkáte Vy, děkuji ještě jednou za potvrzení.
   Jsem zmatkař, vždycky se leknu, co zase nevím.... :((
   co jsem zase zapomněla....
   Přeji krásný den, i když je pondělí:))

   Blanka1

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).