Re: DPH stavební práce nebytový prostor
Při poskytnutí stavebních a montážních pracích spojených se změnou dokončené stavby bytového domu se uplatní snížená sazba daně. Bytový domem je stavba pro bydlení, ve které více než-li polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům na trvalé bydlení a je k tomuto účelu určena. Tj. pokud byla provedena rekonstrukce nebyt.prostoru v "bytovém domě" dala bych 10% sazbu DPH.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
29. 9. 2011 11:50
Dobrý den,
prosím o radu. Dělali jsme rekonstrukci nebytových prostor, které jsou v bytovém domě. Před dvěma roky jsme na to měli sazbu 10 % právě proto, že to je v bytovém domě a podle podlahové plochy tam byl snížená sazba. Teď to dělala jiná firma, dala tam 20 %, že prý jim finančák vždy když se jedná o nebytový prostor napařil penále za sníženou sazbu. Na tento bytový dům ještě nebylo sepsáno prohlášení vlastníka, takže se to neposuzuje jako samostatný nebytový prostor. Můžete mi poradit, kde je to přesně specifikované a jakou sazbu použít? Dodavatel to nechce opravit, ale já nechci mít špatně sazbu DPH.
Děkuji moc. Martina