Hlavní navigace

Prodejka

  • (neregistrovaný) 88.100.213.---

    30. 9. 2011 9:07

    Dobrý den! Pořád v tom nemám jasno. Když člověku z ulice prodáme radiátor za 11tis. bez DPH, vystavíme mu prodejku bez jeho jména, protože jméno ani adresu sdělit nechce, tak to je špatně? Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 9. 2011 10:25

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: prodejka
      neni
      živnostenský zákon
      § 31
      (14) Podnikatel je povinen vydat na žádost zákazníka doklady o prodeji zboží a o poskytnutí služby. Na dokladu musí být uvedeno označení podnikatele obchodní firmou, popřípadě názvem nebo jménem a příjmením, a identifikačním číslem, datum prodeje zboží nebo poskytnutí služby, druh zboží nebo služby a cena, pokud zvláštní právní předpis nestanoví jinak.
      No a ten zvláštní předpis je třeba zákon o DPH §26, ale stanoví tuto povinost vůčí "platcům".

    • 30. 9. 2011 10:57

      kkk (neregistrovaný) 88.100.213.---

      Re: prodejka
      Děkuju. Takže, když není plátce, má to pro svou potřebu, tak je to tedy v pořádku bez toho jména, že?

    • 30. 9. 2011 11:05

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: prodejka
      ano u vašeho radiátoru
      Jsou i jiné zákony, který něco přikazují k dokladům - myslím že tábák, líh..., ale to už se Vás asi netýká

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).