Hlavní navigace

Dohoda nebo výpověď? Prosím spěchá.

  • (neregistrovaný)

    1. 10. 2011 17:13

    Dobry den, prosim o rychlou radu. Jsem zamestnana od 04/2011 a smlouvu mam do 31/2011. Vcera mi volal zamestnavatel,ze si mam vybrat dovolenou,a pak ze me chce propustit,pry se mnou neni spokojen (ve skutecnosti jsem mu odpracovala sezonu a na zimu se mu uz nehodim). Co mam delat? Nechat si dat vypoved?-jak to v tomto pripade bude? Je dvoumesicni,mam narok na odstupne,kdyz je pomer na dobu urcitou? Nebo mam pristoupit na dohodu? Dekuji Lenka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2011 18:05

      Karl_von (neregistrovaný)

      Re: Dohoda nebo výpověď? Prosím spěchá.
      Především není jasné, co je 31/2011, pokud bych spekuloval, že je to nějaký měsíc v tomto roku, tak výpověď s odstupným se již zaměstnavateli nevyplatí (2měsíce lhůta + nejméně 3 platy).
      Pokud Vás zaměstnavatel chce propustit, tak k tomu musí mít důvod daný ZP. Jinak věta "Nechat si dát výpověď" nemá logiku, protože výpověď je jednostranný akt.
      Jinak přísně vzato, nařídit dovolenou vám musí 2 týdny dopředu.

    • 1. 10. 2011 18:42

      atreus

      Re: Dohoda nebo výpověď? Prosím spěchá.
      Dohoda by pro vás nebyla výhodná.
      Pokud by vám chtěl dát výpověď pro neuspokojivé pracovní výsledky, musel by vám je napřed dát upozornění a poskytnout přiměřenou lhůtu k nápravě.

    • 1. 10. 2011 22:40

      Dzudyyna (neregistrovaný)

      Re: Dohoda nebo výpověď? Prosím spěchá.
      Omlouvám se, psala jsem to z mobilu narychlo 31 je 12/2011...žádný důvod dle zákoníku práce nemá, prostě se mu už nehodím na zimu, jen to nepřizná a vymýšlí si, že se mnou není skopojen, tudíž ani žádné upozornění jsem nedostala...ba naopak mě ještě před sezonou na společné poradě chválil před ostatníma zaměstnancema,že je rád, že jsem nastoupila, že se mu to tam opět zvedlo... :(
      Co tedy mám dělat - na dohodu nepřitoupím, výpověď nevím jestli mi dá. Když ano jak to bude? Odpracuji zbývající dva měsíce a on mi musí vyplatit ještě to ostupné? To asi ne,když je to do konce roku?
      Řekl mi, že když mu nepodepíšu dohodu,že mě přeřadí na jinou práci, to ale bez mého souhlasu přeci nemůže?
      Jak prosím ven,z téhle situace? V úterý to s ním musím jít dořešit....
      Děkuji moc Lenka :(

    • 2. 10. 2011 15:01

      anonymous

      Re: Dohoda nebo výpověď? Prosím spěchá.
      Vzhledem k tomu, že je již říjen, tak žádná z forem výpovědi, byť bez odstupného již nemá pro zaměstnavatele smysl. Ve stejném okamžiku vám skončí PP uplynutím doby. (Pokud ovšem přemýšlí a zná ZP).
      Takže se může snažit Vás tlačit do dohody pod nějakou pohrůžkou. Nebo se pokusí o okamžité zrušení PP.
      Pokud Vás pošle na dovolenou, doporučuji to mít písemně, protože potom by z toho mohl udělat Áčka.

    • 2. 10. 2011 15:22

      Katka2 (neregistrovaný)

      Re: Dohoda nebo výpověď? Prosím spěchá.
      Co se týká toho přeřazení, záleží na tom, jak přesně máte formulaci ve smlouvě . Tu on musí dodržet, ale v rámci toho vás může přesunovat jak potřebuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).