Hlavní navigace

Svátek

  • (neregistrovaný) 217.115.249.---

    2. 10. 2011 11:00

    taměstnanec s nerovnoměrně rozvr.prac.dobou....pokud pracuje ve svátek, má 100% příplatek, pokud ale jinému směna na svátek nevyšla, má nárok na proplacení svátku? Jsou placeni hod.mzdou.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2011 14:10

      atreus

      Re: svátek
      § 115 odst. 1 Za dobu práce ve svátek23) přísluší zaměstnanci dosažená mzda a náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek23), které mu zaměstnavatel poskytne nejpozději do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po výkonu práce ve svátek nebo v jinak dohodnuté době. Za dobu čerpání náhradního volna přísluší zaměstnanci náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku.
      § 115 odst. 3 Zaměstnanci, který nepracoval proto, že svátek připadl na jeho obvyklý pracovní den, přísluší náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku nebo jeho části za mzdu nebo část mzdy, která mu ušla v důsledku svátku.

      Tedy druhému zaměstnanci mzda neušla, nárok na náhradu tedy nemá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).