Hlavní navigace

Prodej ovcí -DPH

  • (neregistrovaný) 90.179.149.---

    4. 10. 2011 12:37

    dobrý den, prosím o radu.Majitel prodává ovce,některé prodává do dalšího chovu, některé prodává s tím, že je má nový majitel na "maso".Prodávají se ovce do chovu s 20% DPHa na porážku s 10% ? Nebo se to tak nerozlišuje a jsou to "živá zvířata určená k přípravě potravin" se sníženou sazbou ? Děkuji za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2011 17:51

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.168.---

      Re: prodej ovcí -DPH
      Doporučuji využít institutu dle §47a závazné posouzení (správní poplatek 10000 kč).

      Třeba s tím má někdo konkretní zkušenost a poradí.

    • 5. 10. 2011 8:44

      EvaCe

      Re: prodej ovcí -DPH
      v posledním čísle metodických aktualit svazu účetních se řešil obdobný problém s koňmi
      pokud dodáte jako "budoucí maso" pak 10%
      pokud je to na chov, tak 20%

    • 5. 10. 2011 10:15

      ivaa (neregistrovaný) 90.179.149.---

      Re: prodej ovcí -DPH
      Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).