Hlavní navigace

Odstupné v dohodě o rozv. prac. poměru

• (neregistrovaný) 212.27.211.---

5. 10. 2011 8:42

Prosím o radu, jak se posuzuje finanční částka, kterou zaměstnavatel přislíbil zaměstnanci jako "odstupné" ALE rozvázání prac. poměru DOHODOU podle § 49 ve výši, která není násobkem prům. mzdy, a jaké jsou odvody z této částky. Moc děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2011 16:23

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Odstupné v dohodě o rozv. prac. pomě
      Z takovéto částky odvede pojistné a zdaní se mzdou. POhlíží se na ni jako na odměnu, nebylo použito zákonného důvodu u ukončení
      pr,.pom., který by zakládal nárok na odstupné.

• 6. 10. 2011 10:27

pája

to není tak jasné, ,protože v dotazu není uvedeno, z jakého důvodu se dohoda uzavírá, co když je to důvod zakládající nárok na odstupné?

• 6. 10. 2011 13:14

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Pájo :-) zase jsem věštila, že když zdůrazňuje,ŽE uzavřeli dohodu
      a nezmiňuje se o org.důvodech,tak že jde o dohodu bez důvodu.
      No, nejlíp to ví tazatelka a ta se možná už neozve. Ani o tom,jestli
      jim částku, která není násobkem prům.mzdy , slíbil ústně nebo v dohodě se také nezmínila...:-)

• 6. 10. 2011 18:30

Jiřina8 (neregistrovaný) 188.175.126.---

Moc děkuji za odpověď, i správný odhad mého nedokonalého doatzu. Opravdu v dohodě není důvod rozvázání prac.poměru a částku zaměstnavatel uvádí v dohodě o rozv. prac, poměru. Takže jestli tomu dobře rozumím, nejedná se o odstupné v pravém slova smyslu, ale o odměnu, která se se mzdou zdaní a odvede se pojistné. Omlouvám se, že jsem ihned nereagovala na vaši odpověď, ale byla jsem dnes přístup na net. Ještě jednou díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).