Hlavní navigace

50% invalidních zaměstnanců

  • (neregistrovaný)

    5. 10. 2011 9:44

    Dobrý den, prosím mám dotaz. Zaměstnávám 1 invalidního zaměstnance (na HPP) a 1 zaměstnance (na HPP), mohu využít slevu na ZP - pro inv. důchodce a i můj odvod na ZP? Jak vypočítám, jestli je to více než 50% inval. zaměstnanců? Prosím o nějaký vzoreček, nebo odkaz, moc děkuji........

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2011 10:12

      d.w. (neregistrovaný)

      Re: 50% invalidních zaměstnanců
      Pokud Váš zaměstnanec pobírá invalidní důchod, máte doloženy veškeré dokumenty, je za něho plátcem ZP stát a Vy i on odvádíte ZP pouze z toho, co si vydělal za daný měsíc. 50% inval. důchodců se ZP vůbec nesouvisí. To je týka plnění povinného podílu OZP.

    • 5. 10. 2011 10:23

      Klárina (neregistrovaný)

      Re: 50% invalidních zaměstnanců
      Ne, já myslím toto:
      D) Stát jako plátce pojistného

      Od 1. ledna 2008 činí vyměřovací základ za osoby, za které je podle zvláštního právního předpisu plátcem pojistného stát, částku 5 013 Kč. Z tohoto vyměřovacího základu bude stát od ledna 2008 platit za tyto osoby měsíčně pojistné ve výši 677 Kč (místo dosavadních 680 Kč).

      Touto změnou dochází od ledna 2008 i ke snížení odpočtu pro pojištěnce, jichž se od března 2005 odpočet týká, tzn. zaměstnanců pobírajících invalidní nebo částečný invalidní důchod, zaměstnaných u zaměstnavatele, který zaměstnává více než 50 % osob se zdravotním postižením.

    • 5. 10. 2011 10:27

      JiřinaH. (neregistrovaný)

      Re: 50% invalidních zaměstnanců
      Zaměstnáváte-li jen dva zaměstnance, z toho l ID , nedosáhnete více než 50 %. Muselo by Vám po přepočtu vyjít u neinvalidního
      zaměstnance, že dělá na nižší úvazek než ten ID.

    • 5. 10. 2011 11:06

      Klárina (neregistrovaný)

      Re: 50% invalidních zaměstnanců
      Děkuji moc, ano myslela jsem si to. Nashle....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).