Hlavní navigace

Nedoložení dokladů pracovní neschopnosti

  • (neregistrovaný) 90.178.207.---

    5. 10. 2011 13:11

    Zaměstnanec nedoložil na konci měsíce doklad o trvání pracovní neschopnosti. Už jsem vyčetla, že tím pádem nemá nárok na náhradu za dobu pracovní neschopnosti, jen nevím, zda ten nárok zaniká úplně nebo mu může být vyplacena třeba v příštím měsíci, pokud doloží potřebné doklady? Dá se toto jednání považovat za absenci, tedy hrubé porušení pracovní kázně? Prosím poraďte, pokud máte zkušenosti. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2011 14:19

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Nedoložení dokladů pracovní neschopn
      Nárok nezaniká,můžete proplatit příští měsíc, pokud předloží pozdě.
      Vy máte povinnost jako zaměstnavatel vyhlásit do kdy musí zaměstnanci v případě nemoci předložit Potvrzení o trvání nemoci (tzv. lístky na peníze), aby mohly být vyplaceny v přísl.výplatě.
      Nedodržení vydaného nařízení by mohlo být posuzováno jako porušení prac.právních povinností, s tím však velmi opatrně, v době nemoci nevíte,zda má možnost potrvrzení zaslat nebo aspoň zavolat, že nemoc trvá.

    • 5. 10. 2011 14:34

      Michaela K. (neregistrovaný) 90.178.207.---

      Re: Nedoložení dokladů pracovní neschopn
      No, to právě víme velice dobře :-) On je to tak trochu problémový zaměstnanec, který je od nástupu "nemocen", takžke proto se ptám na tu možnost hrubého porušení. Pokud by tedy nedoložil do termínu vyhlášeného zaměstnavatelem, ztrácí nárok úplně na náhradu?

    • 5. 10. 2011 14:53

      xy5

      Re: Nedoložení dokladů pracovní neschopn
      u ošetřujícího lékaře (kdo vydal neschopenku) si zjistěte, zda je nadále v PN
      pokud nedoložil potvrz. o trvání PN, tak náhradu zaplatíte třeba příští měsíc
      mohli jste provést kontrolu u něho doma a pokud by nebyl přítomen, mohli jste se zařídit podle § 192/4-6 Zp

    • 5. 10. 2011 15:11

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Nedoložení dokladů pracovní neschopn
      Ale to už jsem Vám psala, že pokud doklad doloží později, proplatíte mu náhradu později, nic nepropadá.
      Za to,že doklad nepředložil, mu nemůžete náhradu nevyplatit. Něvěříte-li,že marodí, není problém ho zkontrolovat a pak na základě výsledku postupovat dál. Jako hrubé porušení bych nedodání dokladu to tedy neviděla,to jsem Vám ale také psala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).