Hlavní navigace

Stěhování osobního majetku mezi čl. stát

  • (neregistrovaný) 212.67.75.---

    6. 10. 2011 1:08

    Dobrý den

    Jsme stěhovací firma. Budeme stěhovat osobní majetek pro občana třetí země / osobu neregistrovanou k DPH v žádném členském státě / mezi členskými státy - konkrétně ze Švédska do Belgie. Je místem plnění Švédsko? Musíme se zde registrovat k DPH? Jaký vliv má to, že zákazník je ze třetí země? I když dle nás se v EU zdržuje řekněme déle než 183 dní v roce. Děkuji velice za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2011 13:44

      jana h (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Re: Stěhování osobního majetku mezi čl.
      myslím, že místo plnění je tam , kde přeprava začíná a to dle § 10f odst.2. Problém je ten, že stěhujete soukromou osobu a ne podnikatele, tedy nemáte na koho přenést daňovou povinnost. Takže to vypadá, že faktura bude se švédskou daní a musíte se registrovat ve Švédsku. Myslím, že v tomto případě je jedno, že jde o někoho ze 3.země, podstatné je že je to osoba nepovinná k dani tedy nepodnikatel. ( i kdyby ste stěhovali čecha nebo švéda bylo by to stejné ) Nevím, jestli tu registraci lze nějak obejít, být vámi tak se poradím s daňovým poradcem :)



      Dobrý den
      >
      >Jsme stěhovací firma. Budeme stěhovat osobní majetek
      >pro občana třetí země / osobu neregistrovanou k DPH v
      >žádném členském státě / mezi členskými státy -
      >konkrétně ze Švédska do Belgie. Je místem plnění Švédsko?
      >Musíme se zde registrovat k DPH? Jaký vliv má to, že
      >zákazník je ze třetí země? I když dle nás se v EU zdržuje
      >řekněme déle než 183 dní v roce. Děkuji velice za
      >odpověď.

    • 6. 10. 2011 15:45

      dinu (neregistrovaný) 212.67.75.---

      Re: Stěhování osobního majetku mezi čl.
      Děkuju moc.


      >myslím, že místo plnění je tam , kde přeprava začíná a
      >to dle § 10f odst.2. Problém je ten, že stěhujete
      >soukromou osobu a ne podnikatele, tedy nemáte na koho
      >přenést daňovou povinnost. Takže to vypadá, že faktura
      >bude se švédskou daní a musíte se registrovat ve
      >Švédsku. Myslím, že v tomto případě je jedno, že jde o někoho
      >ze 3.země, podstatné je že je to osoba nepovinná k
      >dani tedy nepodnikatel. ( i kdyby ste stěhovali čecha
      >nebo švéda bylo by to stejné ) Nevím, jestli tu
      >registraci lze nějak obejít, být vámi tak se poradím s daňovým
      >poradcem :)
      >
      >
      >
      >Dobrý den
      >>
      >>Jsme stěhovací firma. Budeme stěhovat osobní majetek
      >>pro občana třetí země / osobu neregistrovanou k DPH v
      >>žádném členském státě / mezi členskými státy -
      >>konkrétně ze Švédska do Belgie. Je místem plnění
      >>Švédsko?
      >>Musíme se zde registrovat k DPH? Jaký vliv má to, že
      >>zákazník je ze třetí země? I když dle nás se v EU
      >>zdržuje
      >>řekněme déle než 183 dní v roce. Děkuji velice za
      >>odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).