Hlavní navigace

Fakturace snížená sazba

  • (neregistrovaný) 188.95.122.---

    6. 10. 2011 8:06

    Prosím o radu. Máme smlouvu na práce na rodinném domě, který splňuje sociální bydlení, takže je možné fakturovat s 10 % DPH. Musí být ale fakturován materiál včetně montážních prací?
    Pokud by byly v naší firmě náklady jenom za materiál a firma fakturovala s 10% DPH, tak je to špatně, jednalo by se vlastně jenom o přeúčtování materiálu, a toto by muselo být fakt. s 20% DPH. Nemůžu šéfovi vysvětlit, že to tak opravdu je, poradíte mi nějaký paragraf? Začínám a s tímto nemám zkušenost.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2011 9:33

      Lea m. (neregistrovaný) 188.95.122.---

      prosíííím
      >Prosím o radu. Máme smlouvu na práce na rodinném domě,
      >který splňuje sociální bydlení, takže je možné
      >fakturovat s 10 % DPH. Musí být ale fakturován materiál
      >včetně montážních prací?
      >Pokud by byly v naší firmě náklady jenom za materiál a
      >firma fakturovala s 10% DPH, tak je to špatně, jednalo
      >by se vlastně jenom o přeúčtování materiálu, a toto by
      >muselo být fakt. s 20% DPH. Nemůžu šéfovi vysvětlit,
      >že to tak opravdu je, poradíte mi nějaký paragraf?
      >Začínám a s tímto nemám zkušenost.

    • 6. 10. 2011 9:37

      Jana V. (neregistrovaný) 193.179.131.---

      Re: fakturace snížená sazba
      Pokud dodáte pouze materiál, ale zabuduje ho do domu někdo jiný, tak to bude opravdu s 20%. Ale pokud máte smlouvu na práce, tak předpokládám, že tam děláte současně i montážní práce + materiál, takže pak fakturujete vše s 10%.

    • 6. 10. 2011 10:03

      Lea m. (neregistrovaný) 188.95.122.---

      Re: fakturace snížená sazba
      moc děkuji, je to tak jak jsem si myslela, ach jo, akorát bude těžké to vysvětlit šéfovi

    • 6. 10. 2011 10:24

      Jana V. (neregistrovaný) 193.179.131.---

      Re: fakturace snížená sazba
      Tak mu zkuste ukázat zákon o DPH § 48 a 48a, tam se mluví jen o stavebních a montážních pracích :-)

    • 6. 10. 2011 10:34

      Lea m. (neregistrovaný) 188.95.122.---

      moc hodná děkuji
      >>>>Prosím o radu. Máme smlouvu na práce na rodinném
      >>>>domě,
      >>>>který splňuje sociální bydlení, takže je možné
      >>>>fakturovat s 10 % DPH. Musí být ale fakturován
      >>>>materiál
      >>>>včetně montážních prací?
      >>>>Pokud by byly v naší firmě náklady jenom za materiál
      >>>>a
      >>>>firma fakturovala s 10% DPH, tak je to špatně,
      >>>>jednalo
      >>>>by se vlastně jenom o přeúčtování materiálu, a toto
      >>>>by
      >>>>muselo být fakt. s 20% DPH. Nemůžu šéfovi vysvětlit,
      >>>>že to tak opravdu je, poradíte mi nějaký paragraf?
      >>>>Začínám a s tímto nemám zkušenost.
      >>>
      >>>Pokud dodáte pouze materiál, ale zabuduje ho do domu
      >>>někdo jiný, tak to bude opravdu s 20%. Ale pokud máte
      >>>smlouvu na práce, tak předpokládám, že tam děláte
      >>>současně i montážní práce + materiál, takže pak
      >>>fakturujete
      >>>vše s 10%.
      >>moc děkuji, je to tak jak jsem si myslela, ach jo,
      >>akorát bude těžké to vysvětlit šéfovi
      >
      >Tak mu zkuste ukázat zákon o DPH § 48 a 48a, tam se
      >mluví jen o stavebních a montážních pracích :-)

    • 11. 10. 2011 10:07

      Jana V. (neregistrovaný) 193.179.131.---

      Re: moc hodná děkuji
      ještě doplnění ....§36 odst. 3 písmeno g) zákona o DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).