Hlavní navigace

Sociální dávky - svobodná matka

  • (neregistrovaný)

    7. 10. 2011 12:32

    Dobrý den, prosím o radu.
    Mám dvacetiměsíčního syna, v únoru příštího roku mi končí rodičovský příspěvek (pobírána dvouletá varianta 11.400,-- Kč). Nemám se vrátit do jakého zaměstnání, před nástupem na mateřskou jsem byla OSVČ, živnost mám ukončenou a ani jí nehodlám obnovovat, nemám již klientelu....
    Jsem svobodná.
    Mám nárok na sociální dávky/příspěvky na dítě....? Kde si mohu zažádat? Děkuji vám moc za radu.
    Gabriela.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2011 12:36

      xy5

      Re: Sociální dávky - svobodná matka
      můžete se zaevidovat na ÚP
      máte jistě otce dítěte, tak vyžadujte výživné (příp. i na Vás)

    • 7. 10. 2011 12:37

      JiřinaH. (neregistrovaný)

      Re: Sociální dávky - svobodná matka
      Pobíráte přídavek va dítě - měsíční dávka ze státní sociální podpory ? Je na žádost od narození dítěte a po doložení příjmů a žádostse podává na státní sociální podpoře - při ÚP. Čtvrtletní tzv.sociální příplatek
      je od 2011 zrušen, lze žádat o příspěvek na bydlení ( na SSP) a o příspěvek ve hmotné nouzi na Mě úřadě.

    • 7. 10. 2011 12:40

      xy5

      Re: Sociální dávky - svobodná matka
      od příštího roku mají být dávky v hmotné nouzi nějak regulovány a sjednoceny - nebo to nebylo schváleno?
      obávám se, že budete odkázána na výživu od otce dítěte
      pokud byste byla vdaná, také by Vás musel manžel uživit všechny

    • 7. 10. 2011 15:04

      1234a (neregistrovaný)

      Re: Sociální dávky - svobodná matka
      při příjmu překračujícím dvojnásobek minima asi nic moc nedostane:-)
      leda jít na pracák, a nějakou dobu bude brát podporu dokud jí nenajdou práci. nechápu, proč lidi chodí na dvoletou rd, když už předem ví (ruší žl a zaměstnavatele nemá) že po dvou letech nechtějí pracovat.
      otec na ni výživné platit nebude, to je jen do dvou let od porodu. takže jen na dítě. takže vaše poměry se rapidně změní, tak zažádat soud o zvýšení výživného. a shánět rychle práci:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).