Hlavní navigace

Rozdělení zisku-zákl. kapitál

  • (neregistrovaný) 83.208.80.---

    8. 10. 2011 17:20

    Prosím o radu, lze při rozdělování zisku doplatit základní kapitál? Mysím tím z 431 na 411. Společníci mají splaceno jen 50%. Nebo musí vyplatit podíly na zisku, z toho srážkovou daň a následně vložit do banky zbývající zákl. kapitál?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2011 18:56

      v.e.n.d.y.

      Re: rozdělení zisku-zákl. kapitál
      Nemám zkušennost s Vašim problémem, ale budu uvažovat selským rozumem. Při zakládání s.r.o. a skládání vlastního kapitálu dávají společníci své vlastní, již zdaněné peníze. Pochybuji, že se státu bude líbit nedostat své daně z rozdělení zisku. Můj názor tedy je nejdříve zdanit a zaúčtovat na 431/36x, pak můžete mít rozhodnutí společníka, že nechce vyplatit, ale převést na základní kapitál a pak byste účtovala 36x/411.

    • 8. 10. 2011 19:22

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.81.---

      Re: rozdělení zisku-zákl. kapitál
      podívejte se na § 108
      § 108
      (1) Výše základního kapitálu společnosti musí činit alespoň 200 000 Kč.
      (2) Nárok společnosti na splacení nesplacené části vkladu společníka a jakýkoli nárok společníka vůči společnosti s výjimkou nároku podle § 106 jsou vzájemně nezapočitatelné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).