Hlavní navigace

Ukončení PP zaměstnance po roční nemocen

  • (neregistrovaný) 213.155.231.---

    10. 10. 2011 9:37

    Dobrý den,
    můžete mi prosím někdo poradit, nastoupila jsem do nového zaaměstnání a hned problém, je tady vedený zaměstnanec, který měl nemocenskou od 26.5.2010. Myslaela jsem,že dosud i když už několik měsíců neodevzdal lístek na peníze. Na sociálce mi sdělili, že nem.ukončil 31.3.2011, takže víc jak půl roku, jakým způsobem s ním ukončit PP, když nereaguje na písemné výzvy, aby se dostavil do firmy a tel. mi nebere?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2011 10:04

      xy5

      Re: Ukončení PP zaměstnance po roční nem
      A to jste se nezajímali, zda předává lístky o trv. PN na OSSZ? Vždyť i podle konce podp. doby jste se měli zajímat, co se s ním děje. To jste ho vedli v evidenci jak? Na neschopence nebo jako neoml. absenci? Dle mého názoru má od 1.4.2011 doposud neoml. absenci, takže dluh na pojistném. Jak to s ním ukončíte, to je již na Vás. Bude mít u vás dluh nejméně na zdrav. poj. Asi využijete § 55 Zp.

    • 10. 10. 2011 11:00

      Danielka1 (neregistrovaný) 213.155.231.---

      Re: Ukončení PP zaměstnance po roční nem
      Děkuji za radu, bohužel se o to nikdo nezajímal, já jsem do firmy nastoupila před dvěma týdny, předchozí účetní skončila v dubnu a mezitím mzdy zpracovávala účetní firma, takže jsem to začala řešit.

    • 10. 10. 2011 13:03

      xy5

      Re: Ukončení PP zaměstnance po roční nem
      tak to Vám nezávidím, alespoň víte do čeho jdete
      třeba tam takovýchto zádrhelů bude více
      každopádně o tom informujte vedení firmy, ať se rozhodnou, jak to budou řešit
      čím dříve to rozřešíte, tím lépe pro vás všechny (ať se to netáhne do dalšího roku, to byste pak ještě měla problém třeba s RZD)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).