Hlavní navigace

Nemocenská - do kdy donést doklad?

  • (neregistrovaný) 213.29.62.---

    10. 10. 2011 10:41

    Dobrý den,

    prosím Vás, do jaké doby od začátku nemocenské musí zaměstnanec donést doklad do účtárny? Máme zamětnance, který nechodí do práce od 27.9.2011. Výplata už je hotová, zaměstnanci jsme dali absence do konce měsíce září, i v říjnu a zaslali jsme mu okamžitou výpověď pro absence. Nevíme, zda si dopis zaměstnanec vyzvedl, ale dnes volal, že má neschopenku. Kdyby přínesl neschopnost už od září, co s tím mám dělat, když jsou výplaty odeslané a zpětně nelze místo absence dát neschopnost. Takže se mi jedná o to, jestli je daná lhůta, do kdy se musí neschopenka dostat do práce. Nikde jsem to nevyčetla, ani na školení to nikdy neříkali.

    Děkuji za odpověď
    Hanka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2011 10:46

      jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Re: Nemocenská - do kdy donést doklad?
      Měli by jste mít dohodnuté ve vnitřních předpisech, do kdy nemoc. lístek zaměstnavateli doručit, aby jste zabránili zrovna této situaci.

    • 10. 10. 2011 10:50

      Hanka. (neregistrovaný) 213.29.62.---

      Re: Nemocenská - do kdy donést doklad?
      Děkuji. Takže to není nikde stanovené ze zákona?
      A ještě dotaz: platí okamžité zrušení PP i v případě, že si ho zaměstnanec nevyzvedne na poště?

    • 10. 10. 2011 10:56

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Nemocenská - do kdy donést doklad?
      § 193 ZP:
      "Zaměstnavatel je povinen vyhlásit, do kdy nejpozději před výplatním termínem je třeba předložit doklady pro poskytnutí náhrady mzdy nebo platu, aby tato náhrada mohla být v tomto výplatním termínu vyplacena."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).