Hlavní navigace

Faktura za zboží ze Slovenska - lékárna

  • (neregistrovaný) 90.180.249.---

    11. 10. 2011 14:26

    Dobrý den, prosím o radu: lékárna - FO plátce DPH koupila mastičky - zboží - od Slovenské firmy, faktura je v českých korunách, placeno hotově za koruny. Na faktuře je uvedeno, slovensky že zboží je od DPH osvobozeno.
    Jak je to s uplatňováním DPH ? Musím ho uvádět do přiznání k DPH ? Díky za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2011 14:30

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Faktura za zboží ze Slovenska - léká
      pokud je to přijatá faktura a zboží osvobozeno, pak jde mimo přiznání

    • 11. 10. 2011 15:16

      dušan (neregistrovaný) 90.182.142.---

      Re: Faktura za zboží ze Slovenska - léká
      To nemusí být přesné. Pokud je zboží osvobozeno jako předmět podle nějaké místní úpravy SK zákona o DPH (což pochybuji) pak to do přiznání nepatří. Tady, ale spíše půjde o případ osvobozeno od DPH jako dodávka do jiného členského státu EU pro plátce daně z jiného čl. státu EU. Potom to do přiznání patří na vstupu i výstupu v jeden moment, nákup zboží z EU - revers charge

    • 11. 10. 2011 15:28

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Faktura za zboží ze Slovenska - léká
      ano buď ř. 3 a 43, nebo jsem myslela na něco jako § 58 u nás-osvobozeno ze zákona

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).